Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 червня, 17:56:48

Олександр Сич представив у Чернігові книгу "Український націоналізм: традиція і модерн"

14.05.2013   08:45Агенцiя

13 травня в культурно-мистецькому центрі "Інтермеццо" в Чернігові відбулася презентація книги народного історика Олександра Сича. Книгу "Український націоналізм: традиція і модерн" присвячено 120-річчю від Дня народження засновника і першого провідника ОУН полковника Євгена Коновальця.

Олександр Сич підкреслив: коли він укладав цю книжку, то найперше думав про друзів зі сходу України, бо її ідея народилася під час дискусій, які довелося вести в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Луганську тощо. Саме вони і запропонували йому зібрати напрацьоване з теми "Націоналізм" в один збірник.

«Боротьба націоналізму та лібералізму – боротьба свого, рідного із глобалізацією. Націоналізм – це ідеологія, в серці якої стоїть добро власної нації. Адже головним у діях націоналіста має бути захист свого. Про це свідчать процеси в Україні та за її межами. Європа нині переживає ренесанс націоналізму. Укладаючи збірку, я намагався знайти відповідь на одне з питань, а саме – звільнити націоналізм від остракізму, якому його піддали комуністично-російський режим і ліберальна Європа.

У світі держав, як у світі людей, кожен виборює місце під сонцем. Саме тому Україна зараз відчуває удар із двох боків: інтернаціоналізм із боку більшевицько-комуністичної Росії і лібералізм із боку Європи. Ось чому я намагаюся спростувати ідею глобалізації, бо вона несе у собі ідею зникнення будь-яких національних рис», – поділився міркуваннями з присутніми Олександр Сич.

"Український націоналізм: традиція і модерн" – це збірка статей, доповідей, лекцій, рецензій та інтерв'ю, які опублікував автор упродовж останніх десяти років. Книга дає відповідь на те, що таке український націоналізм в історичній тяглості сьогодні та яким може бути в перспективі.

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини