У Чернігові почнуться археологічні розкопки будинку ігумена XVIII ст.
У Чернігові відновлять будинок ігумена XVIII ст. на території діючого Свято-Успенського Єлецького жіночого монастиря.
За інформацією кореспондента УНІАН, про це 25 квітня під час розширеного засідання колегії облдержадміністрації повідомив директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Сергій Мойсієнко.
"Вже вирішено питання про передачу відповідної земельної ділянки у власність релігійної громади", - сказав С.Мойсієнко.
З травня почнуться археологічні розкопки фундаменту будинку ігумена, що зберігся.
Як уточнив в.о. заступника голови ОДА з гуманітарних питань Юрій Музика, проект буде фінансуватися з позабюджетних коштів і стане одним із заходів у рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Русі. Терміни виконання будівельних робіт точно наразі не відомі.
Довідка УНІАН-Релігії.
Свято-Успенський Єлецький монастир заснований в ХІ ст. Його архітектурний ансамбль складався поступово до XVIII ст., має риси українського бароко. На території монастиря знаходяться Успенський собор ХІІ ст., Петропавлівська церква з трапезною XVII ст., залишки будинку ігумена XVIII ст., західна брама. Входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень 11:49
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що 56-річний директор підприємства організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму майже 14 мільйонів гривень.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 11:48
Вчора, 25 січня, росіяни поцілили дронами по житловому району в м. Семенівка Новгород-Сіверського району. Інформація про постраждалих не надходила.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.
26 січня: цей день в Україні і світі 08:43
День 1433 Російська агресія - Day 1433 Russian aggression
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.