Національний історико-культурний заповідник “Качанівка” святкує своє 30 річчя
З нагоди 30-річчя з дня заснування Національного історико-культурного заповідника “Качанівка”, 25 листопада до заповідника з’їхалися поважні гості, серед яких – заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних та політико-правових питань Віктор Тканко.

Національний історико-культурний заповідник “Качанівка”
Під час урочистостей Віктор Тканко передав вітання голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка у якому, зокрема, зазначалося, що історія цього видатного культурно-мистецького осередку Чернігівщини зберігає пам’ять про славнозвісну родину Тарновських – відомих меценатів та благодійників, збирачів колекції українських старожитностей. З перебуванням у Качанівці пов’язані сторінки творчості Іллі Рєпіна, Михайла Врубеля, Миколи Гоголя, Михайла Глинки, Тараса Шевченка та багатьох інших славетних митців, вчених, громадських і культурних діячів.
Сьогодні історико-культурний заповідник займає поважне місце не лише серед музейно-туристичних центрів регіону, а й усієї України. Тисячі відвідувачів з різних куточків світу приїздять до Качанівки, щоб ознайомитися з історією й сучасністю одного з найбільших і найяскравіших взірців садибної архітектури та палацо-паркового мистецтва XVIII – початку XX століття.
Колектив заповідника своїми зусиллями та високим професіоналізмом робить гідний внесок у справу збереження вітчизняної історії та культури, примноження духовних цінностей українського народу.
Довідка: Національний історико-культурний заповідник “Качанівка” створено в 1981 році на основі палацового ансамблю і парку дворянської садиби, яка була заснована відомим російським полководцем, графом П.О. Рум’янцевим-Задунайським (1725-1796) як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора Малоросії. У лютому 2001 року заповіднику надано статус Національного.
Качанівський ансамбль – один з найбільших, найяскравіших взірців садибної архітектури, суголосний найкращим традиціям світового палацово-паркового мистецтва. Ця окраса України розташована на південному сході Чернігівщини в Ічнянському районі, на берегах чарівної річки Смош.
Його включено в Державний реєстр національного культурного надбання, до національної системи туристичного маршруту “Намисто Славутича”.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.