Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 10:39:52

Врятовані ікони повернулися до фондів заповідника “Чернігів Стародавній”

26.11.2011   11:24Агенцiя

В Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відбулася прес-конференція, на якій були представлені ікони ХІХ ст., реставровані в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Серед них: “Князь Михаїл і боярин Федір”, “Христос Вседержитель”, “Хрест – Розп’яття”, “Коронування Марії”, “Бог Отець”, “Жертвоприношення Авраама”, “Апостол Павло”, “Богоматір з немовлям”, “Св. Микола”.

Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” здійснив значну роботу по виявленню, пошуку, зберіганню та реставрації пам’яток сакрального мистецтва. Його фондові колекції почали формуватися з перших днів створення заповідника, з 1967 року.

Серед них і унікальна збірка ікон, що репрезентує іконописне малярство Чернігівщини ХVII-ХХ ст. Частина колекції потрапила до заповідника із закритих церков. Ікони пребували в аварійному стані: із значними втратами левкасу, паволоки і фарбового шару, пошкоджені шашелем, забруднені пташином послідом. Вони потребували негайної реставрації.
 
До життя їх повернули турботливі руки майстрів-реставраторів. З метою відтворення ікон заповідник співпрацює з провідними реставраційними установами, зокрема, з Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури. На кафедрі техніки та реставрації творів мистецтва академії під керівництвом досвічених фахівців. реставруються ікони, виконані олійними та темперними фарбами на дерев’яній чи полотняній основах. Кафедру очолює доцент М.Ф.Титов, тут також працюють кандидати мистецтвознавства Ю.Коренюк, Т.Тимченко, кандидат хімічних наук М.Балакіна, кандидат фізико-математичних наук В.Волнєвич та інші спеціалісти.

В процесі реставрації ікон здійснювалася їх фотофіксація на різних ступенях реставрації, хіміко-біологічні дослідження, рентгенофлуоресцентні аналізи.

На сьогоднішній день в академії відреставровано більше 50-ти ікон з фондів заповідника. Врятовані ікони поповнили експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

http://tour-cn.com.ua/news/vrjatovani_ikoni_povernulisja_do_fondiv_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-11-26-1544

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.

5 липня - День працівників морського і річкового флоту

5 липня - День працівників морського і річкового флоту 09:51

Напевно, немає на світі людини, яка не дивилася б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.