До дня народження Юрія Лисянського
1 квітня (за старим стилем) минуло 240 років від дня народження Юрія Лисянського (1773-1837) — видатного мореплавця, географа, одного із засновників російської школи океанографії, уродженця м. Ніжина. Саме наш славетний земляк разом з Іваном Крузенштерном понад два століття тому здійснив першу російську навколосвітню подорож.
11 квітня у м. Ніжині з нагоди 240-ї річниці від дня народження Юрія Лисянського відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятника видатному мореплавцю. В урочистих заходах взяли участь керівники та депутати Ніжинської міської ради, представники підприємств, установ, організацій міста та громадськість.
Під час мітингу секретар міської ради Олег Кірсанов відмітив величезний вклад Юрія Лисянського в розвиток вітчизняної науки та мореплавства. Цікаві факти з життя видатного земляка присутнім на заході розповів ніжинський краєзнавець Олександр Морозов.
З 15 квітня мешканці та гості Ніжина мають можливість відвідати Музей рідкісної книги та краєзнавчий музей ім. Спаського. До уваги відвідувачів закладів представлені цікаві оновлені експозиції, які присвячені життєвому шляху Юрія Лисянського.
Крім того, у рідному місті мореплавця ведуться роботи з упорядкування скверу ім. Лисянського, встановлення меморіальної дошки на будинку, де жив мореплавець, та відновлення композиційної цілісності пам’ятника-погруддя Ю. Лисянському.
Варто відзначити, що цього року урочистості з нагоди дня народження мореплавця вперше відбулись саме у квітні. Сталося це завдяки отриманим від працівників Державного архіву Чернігівської області уточненим даним про дату народження видатного ніжинського мореплавця. В архівному фонді Чернігівської духовної консисторії в метричній книзі Іоанно-Богословської церкви м. Ніжина науковцями знайдено запис про народження Юрія Лисянського 1 квітня 1773 року.
Встановлення точної дати народження, організація низки заходів з вшанування видатного мореплавця і географа Ю. Лисянського, видання тематичних друкованих видань стало можливим завдяки наполегливій та натхненній праці представника Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників в Чернігівській області — Ігоря Галутви.
Незайвим буде нагадати про те, що ім’я нащадка ніжинських козаків Юрія Лисянського внесено в усі універсальні енциклопедії світу, а в історії великих географічних відкриттів його прізвище знаходиться в одному ряду з прізвищами Колумба, Магеллана і Кука.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.