Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 11:19:47

Відкрилася виставка “Нові археологічні дослідження Чернігівщини”

15.04.2013   12:42Агенцiя

12 квітня до Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Нові археологічні дослідження Чернігівщини”, яка вже стала традиційною і довгоочікуваною подією. Вона презентує матеріали розкопок польового сезону 2012 року на території Чернігівської області:

– Шестовицької Міжнародної археологічної експедиції (керівники В.П. Коваленко, О.П. Моця, Ю.М. Ситий, В.М. Скороход) на городищі та посаді в урочищі Коровель біля с. Шестовиця Чернігівського району;

– експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка (керівник О.М. Веремейчик) на у смт Любеч Ріпкинського району;

– експедиції Інституту Археології НАН України та ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка (керівники О.П. Моця, В.М. Скороход, Ю.М. Ситий) на Виповзівському давньоруському археологічному комплексі у Козелецькому районі;

– експедиції Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та Інституту археології НАН України (керівники І.С. Кедун, О.Є. Черненко) на території м. Новгород-Сіверський.

Серед експонатів виставки ряд унікальних речей: іконка XV–XVI cт. із зображенням Георгія Змієборця та висла печатка ХІІ–ХІІІ ст. із розкопок на Замковій Горі у Любечі; підвіска Х ст. у вигляді щита та намистини з досліджень біля с. Шестовиці.

З Виповзівського археологічного комплексу до зібрань музею потрапили: дирхем початку Х ст., скандинавські псалій і бутероль та набір різноетнічних прикрас, серед яких найцікавішими є сережка волинського типу, чотири однотипні персні зі вставками з агату, шумляча підвіска.

Під час розкопок у Новгороді-Сіверському був знайдений незвичайний культовий предмет кінця Х– початку ХІ ст. – вирізана з рогу невелика копія вістря списа із прокресленим на одному з боків хрестом.

Загалом на виставці, яка працюватиме до кінця травня експонуватиметься більше 140 предметів.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини