Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 13:55:02

На літературно-мистецькому фестивалі “Гоголівка” звучатиме поезія Петра Скунця

15.04.2013   10:57Агенцiя

19-20 квітня у Ніжині вже вшосте пройде міжнародний літературно-мистецький фестиваль “Гоголівка-перезавантаження”, названий на честь прозаїка й драматурга Миколи Гоголя. Цього року у рамках фестивалю буде презентована поетична композиція “Я знаю”, основу якої складають 15 поезій закарпатського поета, лауреата Шевченківської премії Петра Скунця.

Виставу-композицію презентуватиме Київський театр поезії “Мушля”, яким керує добре відомий закарпатцям режисер Сергій Архипчук. Із творчістю закарпатського поета, режисер знайомий із середини 1980-х років завдяки співпраці із народним артистом України, невтомним пропагандистом творчості Скунця – Святославом Максимчуком.

Робота над поетичною композицією тривала майже рік. Обрані поетичні тексти підкреслюють лірично-драматичний струмінь творчості Петра Скунця, в яких розкриваються вічні теми любові та смерті. До роботи над композицією режисер залучив актрису “Молодого театру” Аліну Костюкову, молоду поетесу та дослідницю української поезії в прозі – Оксану Рибась та композитора Ярослава Джуся.

Це вже друга поетична вистава Сергія Архипчука, яка презентує творчість закарпатців. Минулого 2012 року у рамках ніжинського фестивалю поетичний театр “Мушля” представляв виставу “Чоколівка. Мандри Амура”, побудовану на основі поезій Аттили Могильного, котрий мав безпосередній стосунок до Закарпаття (його мати – угорка, яка народилася і проживала в Ужгороді). Приємно, що передпрем’єрний показ цієї поетичної вистави відбувся в Ужгороді у рамках VІІ еротартфесту “Березневі коти”.

http://zaholovok.com.ua/na-literaturno-mistetskomu-festivali-«gogolivka»-zvuchatime-poeziya-petra-skuntsya

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.