Армія дарує дітям "Квітку миру"
У Чернігові, в рамках акції “Армія дітям”, до 20-ї річниці Збройних Сил України відбувся 3-й міжнародний дитячий музичний фестиваль “Квітка миру-2011”.
В ньому взяли участь талановиті музиканти з України, Росії, Великобританії та Німеччини.
“Квітка миру” тривала три дні в концертному залі Чернігівської дитячої музичної школи ім. С.В.Вільконського. Організатором фестивалю виступив Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України.
На сцені музичної школи юні таланти виконували важкі музичні твори відомих композиторів світу. Зокрема представниця Англії Таня Роос виконала концерт для скрипки з оркестром П.Чайковського, німець Леон Шмукерт виконав Фантазію № 9 для скрипки соло Г. Телемана, Олександр Рамазанов з Росії заграв концертну п’єсу для труби з оркестром В. Брандта. Не менш складні твори виконували українські учасники фестивалю. Киянка Марія Колесник виконала на фортепіано симфонічну рапсодію Х.Туріна, а чернігівці грали твори Мендельсона, Вайта, Баланчівадзе та інших відомих композиторів. Вся концертна програма проходила у супроводі ведучих та оркестру Військово-музичного центру.
За словами начальника Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, заслуженого артиста України майора Олександра Шевчука в нашій державі схожого фестивалю не існує взагалі.
– Музичний форум “Квітка миру” об’єднує талановитих дітей з усього світу, – зазначив Олександр Шевчук. - В Україні практичне не проводяться подібні заходи. Такий фестиваль повинен сприяти популяризації національного та світового музичного мистецтва серед військовослужбовців Збройних Сил України, членів їх сімей, дітей та юнацтва Чернігова і України в цілому. Тому Військово-музичний центр Сухопутних військ залучає до концертної програми кращих дітей-музикантів з різних країн світу, налагоджує і поглиблює творчі зв’язки між ними.
Після кожного виступу глядачі аплодували юним виконавцям стоячи. Усі були в захваті від чудової гри дітей на скрипці, фортепіано, флейті та інших музичних інструментах.
На чернігівській сцені, – підсумував “Квітку миру” майор Шевчук, - виступали представники кращих музичних шкіл світу. Це учні Лондонського королівського музичного коледжу, Центральної музичної школи при Московській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського, Німецької гімназії Карла-Філіпа-Еммануеля Баха, Київської музичної школи-інтернат ім. М.В. Лисенка та багатьох інших. В наступному році колектив Військово-музичного центру планує запросити ще більше дітей-музикантів, особливо із-за кордону.
Довідково: Акція “Армія дітям” започаткована Військово-музичним центром Сухопутних військ Збройних Сил України на початку 2008 року з прем’єри дитячого мюзиклу “Великий малюк Гулівер”. “Армія дітям”, як музичний мистецький проект має на меті довгострокові відносини військово-музичного центру з провідними молодими солістами Європи, сприяє розвитку у дітей музичного таланту.
Творчі колективи Військово-музичного дають безкоштовні концерти для дітей військовослужбовців, дітей-сиріт та дітей-інвалідів.
В рамках цього проекту також відбуваються новорічні та різдвяні ранки, вистави, святкові концерти, тощо.
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.