Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:27:50

У Чернігівському драмтеатрі "Страсті за Гускою"

08.04.2013   10:00Агенцiя

Активне творче життя колективу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка продовжується. 18-го квітня тут відбудеться чергова прем’єра – сатирична комедія на 2 дії «Страсті за Гускою» за п’єсою Миколи Куліша «Ось так загинув Гуска» у постановці режисера театру Тетяни Шумейко.

Тетяна Шумейко більше відома чернігівському глядачу як актриса. Вона прийшла до театру у 1992-му році на посаду артистки драми, закінчивши акторський факультет Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського. За час роботи на чернігівській сцені вона зіграла багато ролей, серед яких були такі, як Дідона – «Енеїда» І. Котляревського, Настьона – «Живи і пам’ятай» В. Распутіна, Наталія Іванівна – «Три сестри» А. Чехова, Лукія – «Мати-наймичка» Т. Г. Шевченка. У діючому репертуарі театру вона продовжує грати такі ролі, як Проня Прокопівна у музичній комедії «За двома зайцями» за п’єсою М. Старицького, Мотря у ще одній музичній комедії – «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким, Маріула – «Відьма» за творами Т. Г. Шевченка, Сюзанна – «Французька вечеря» Марка Камолетті та інші. Працюючи в театрі на посаді актриси, Тетяна Шумейко заочно навчалася на режисерському факультеті того ж Харківського інституту мистецтв, і у 2009-му році закінчила курс навчання, отримавши професію режисера-постановника.
 
Вистава «Страсті за Гускою» – це четверта робота режисера Тетяни Шумейко. Першою була постановка вистави «Вільні метелики» за п’єсою американського драматурга Л. Герша (дипломна робота, грудень 2009 року), потім були «Комедія про… сенс існування» за мотивами п’єси білоруського драматурга В. Рудова (грудень 2011 року) та комедія «Останній палко закоханий» Ніла Саймона (травень 2012 року), і ось тепер четверта – «Страсті за Гускою» за п’єсою класика української драматургії М. Куліша.

На ролі у виставі призначені артисти: Гуска – Валентин Корінь та Микола Мироненко, Секлета Семенівна – Олена Бондаренко та Любов Колесникова, Івдя – з. а.України Антоніна Баглій та Ольга Козунова, Устонька – Ольга Дущенко та Вікторія Пеняєва, Настонька – Олена Гончар та Діна Лобур, Пистонька – Олена Стаценко, Вікторія Велика та Ольга Турок, Христонька – Наталія Гнатенко та Марина Усічено-Джевага, Онисонька – Тетяна Сунгурова та Ірина Юсухно, Охтисонька – Ірина Лозовська та Наталія Рибенок, П’єр – Володимир Соловйов, Дмитро Обєдніков та Євген Бондар, Мух – Євген Бондар.

Мені залишається побажати акторам і виставі великого творчого успіху, а вам, дорогі наші глядачі, приємного перегляду і естетичної насолоди. Ласкаво запрошуємо на прем’єру вистави «Страсті за Гускою»!

Ольга Зеленська, театрознавець

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.