У Чернігові провели круглий стіл із нагоди 390-ї річниці отримання містом магдебурзького права
Круглий стіл на тему “Магдебурзьке право – креатура минувшини” відбувся 29 березня в приміщенні дискусійного клубу “Експертна думка”.
круглий стіл із нагоди 390-ї річниці отримання містом магдебурзького права
Захід присвячено 390-й річниці отримання Черніговом магдебурзького права, що ознаменувало ліквідацію влади феодалів та великих князів над його громадянами.
У обговоренні взяли участь науковці й освітяни, представники органів місцевого самоврядування, громадськості, засобів масової інформації.
Професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор історичних наук Сергій Леп’явко назвав магдебурзьке право базовою ознакою європейської демократії. Саме з наданням місту магдебурзького права місто було включене до європейської системи самоврядування і системи європейських цінностей. Він детально прокоментував сутність цього права й охарактеризував його вплив на подальший розвиток Чернігова й Чернігівщини.
За словами заступника начальника управління культури міської ради Юрія Ткача, в обласному центрі протягом наступного десятиріччя здійснюватиметься комплекс культурно-просвітницьких заходів, аби з серйозним доробком зустріти 400-річчя отримання магдебурзького права.
“Обговорюючи історичну роль таких визначних подій, ми повертаємося до наших традицій, відроджуємо кращі надбання народовладдя, упевнено крокуємо в майбутнє”, – підкреслила начальник відділу зв’язків з громадськістю міської ради Ірина Соломаха.
Вчителі історії України, які взяли участь у роботі круглого столу, наголосили, що на прикладі таких історичних здобутків вони прагнуть виховати в учнів повагу до традицій минувшини й патріотизм по відношенню до рідного міста.
Учасники засідання зійшлися на думці, що запровадження в середині ХVІІ європейських норм права в українських містах стало серйозним поштовхом до їхнього економічного й соціального розвитку, до формування прогресивних моделей управління, про які варто пам’ятати й пишатися славетним минулим древнього Чернігова.
Останні новини Чернігівщини
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.
В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41
За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.
5 січня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».