Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 19:49:18

Чи з’явиться в Чернігові свій музей “Пирогово”?

14.03.2013   08:02Агенцiя

Чернігів поступово втрачає своє архітектурне обличчя.

У ХІХ – на поч. ХХ ст. будиночки з дивовижним дерев’яним різьбленням були своєрідною візитною карткою Чернігова. Нині їх стає менше. Отже, зникає неповторність міста, дух старовини…

За словами вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Сергія Чернякова, у Чернігові тільки близько десяти дерев’яних будинків, прикрашених різьбленням, визнані історико-архітектурними пам’ятками, інші поступово втрачають своє обличчя, що ховається під сучасними оздоблювальними матеріалами. “Коли до нас приїздять іноземці, вони в захваті від наших дерев’яних мережив: фотографують їх на згадку, розпитують про символи, що на них зображені.

А ми, чернігівці, часто вже й не помічаємо дивовижну красу, що поруч із нами. У нашого сусіда Гомеля хочуть за старовинними фотографіями відтворити квартал дерев’яної архітектури. Ми ж не можемо зберегти те, що маємо”, – з болем говорить пан Черняков.

На думку його однодумців, які входять до ініціативної групи “Збережемо старий Чернігів”, на сьогодні є декілька шляхів збереження старовинних будівель. Найефективніший, але і найбільш дорогий – створення музею під відкритим небом на кшталт Національного музею народної архітектури і побуту Пирогово.

Інший, більш дешевий, – відкрити на базі старовинних будиночків за допомогою спонсорів декілька міні-музеїв. Наприклад, вже зараз, за словами Сергія Чернякова, один із меценатів – представник ресторанного бізнесу, висловив бажання розташувати на своїй території старовинний дерев’яний будиночок, який він хоче устаткувати предметами побуту та іншими експонатами XVIII–початку XX сторіч і створити міні-музей.

І таких людей, закоханих у рідне місто, його красу та історію, на переконання історика, у місті немало. Головне – до них достукатися та “заразити” своєю ідеєю. І найпростіший та найдешевший спосіб – переконати власників старовинних будинків дбати про свою власність та не калічити дерев’яну красу. Але чи дослухаються вони до цієї пропозиції…


http://vid.cn.ua/content/view/8298/65/

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.