Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 21:16:09

В березні 1669 року столицею Гетьманської України обрано Батурин

11.03.2013   11:17Агенцiя

6 березня 2013 р. в Коропському регіональному історико-археологічному музеї презентовано виставку «Гетьман Сіверський – Дем’ян Многогрішний», яка присвячена 344-й річниці з дня обрання гетьманом Лівобережної України Дем’яна Многогрішного та перенесенню гетьманської резиденції до Батурина.

Саме Дем’ян Ігнатович започаткував «батуринський» період розвитку Гетьманщини, продовжувачами якого стали Іван Самойлович (1672 – 1687 рр.), Іван Мазепа (1687 – 1708 рр.) та К.Розумовський (1750 – 1764 рр.).

Виставку було організовано Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця» та Коропським регіональним історико-археологічним музеєм. Складається виставка з 24 музейних предметів з фондової колекції НІКЗ «Гетьманська столиця», які розкривають життя та діяльність гетьмана Дем’яна Многогрішного в Батурині в 1669-1672 роках.

Серед гостей презентації виставки були перший заступник голови Коропської РДА Геннадій Дроздов, начальник відділу культури, туризму і охорони культурної спадщини КРДА Сергій Семенов, колеги – наукові співробітники Меморіального музею М.Кибальчича, Мезинського національного природного парку, інтелігенція міста.

Привітав присутніх директор Коропського музею Олександр Губський, який відмітив позитивний результат об’єднання зусиль двох музейних інституцій з популяризації історії Чернігівщини. Потім слово було надано члену Національної спілки журналістів та Національної спілки краєзнавців України, авторові монографії «Дем’ян Многогрішний – гетьман Сіверський» Валентині Михайленко, яка ознайомила присутніх з життєвим шляхом керманича Лівобережної України, уродженця м. Короп.

Завідуюча відділу науково-просвітницької роботи Національного заповідника Наталія Сердюк подякувала колегам за співпрацю, допомогу в організації та проведенні виставки, подарувала музею від імені заповідника набір історичної літератури. Презентувала виставку її куратор, науковий співробітник заповідника Юлія Блажко.

Виставка «Гетьман Сіверський – Дем’ян Многогрішний» буде діяти до 10 грудня 2013 р.
Запрошуємо вас завітати до музею та ближче познайомитися з нашим земляком - Гетьманом України Дем’яном Многогрішним!

НІКЗ "Гетьманська столиця"

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.