Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:42:25

Презентовано путівник «Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина»

07.03.2013   11:58Агенцiя

5 березня у Чернігівському історичному музеї ім. В.В. Тарновського відбулася презентація путівника «Шляхами Тараса Шевченка. Чернігівщина».

 Ця книга, створена музеєм та київським видавництвом «Богдана», вийшла у рамках підготовки до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка і започаткувала серію путівників «Шляхами Тараса Шевченка». З огляду на величезний внесок в увічнення пам’яті українського генія, зроблений Василем Васильовичем Тарновським, видання також є даниною шани меценатові, 175-річчя від дня народження якого святкуватимемо 1 квітня 2013 року.

Путівник містить інформацію про  міста і села Чернігівської області  та населені пункти, що на момент відвідання їх Тарасом Шевченком перебували у складі Чернігівської губернії, про чернігівців, які стали щирими друзями Кобзаря та прототипами його героїв. Для написання нарисів використані щоденникові записи, нотатки, листи, твори Т. Шевченка, спогади його знайомих та очевидців подій. Подані відомості про пам’ятки історії та монументального мистецтва на Чернігівщині, пов’язані з життям та перебуванням Т. Шевченка; про чернігівців – лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка. Видання проілюстроване понад тисячею світлин. Як науково-популярне видання книжка має іменний покажчик, а як путівник – ще й поради для подорожуючих. На додаток – подані спогади про Тараса Шевченка, використані у тексті фрагментарно, або й не використані взагалі.

Путівник видано на замовлення Державного комітету телебачення і  радіомовлення України за програмою  «Українська книга 2012 року». Наклад розповсюджений по державних і комунальних бібліотеках України.

За інформацією Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.