Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 19:34:34

Відкрилася документально-ілюстративна експозиція присвячена жінкам в житті і творчості геніального поета – Т. Г. Шевченка

07.03.2013   10:34Агенцiя

У великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеці імені В .Г. Короленка організована документально-ілюстративна експозиція присвячена жінкам в житті і творчості геніального поета – Т. Г. Шевченка.

Жiнка займає визначне мiсце не тiльки в суспiльному i полiтичному життi, але й в лiтературi. Однією з тем поетичних і художніх творів є трагічна доля жінки, яка відображена в поемах Т.Г.Шевченка “Причинна”, “Катерина”, “Тополя”, “Утоплена”, “Наймичка”, “Титарiвна”, “Княжна”, “Вiдьма”, “Сова”, “Русалка”, “Марiя”.

Окрiм наведених є ще цiлий ряд iнших творів поета, де жiнка являється важливою постаттю. Такi як: “Гайдамаки”, “Великий льох”, “Невольник”, “Сотник”, “Неофiти”, “Слепая”. Всі ці твори представлені на виставці.

Увагу читачів привертає література різних років, як дореволюційні видання так і сучасні: рідкісні примірники “Кобзаря”, видані в Санкт-Петербурзі (1898, 1908 рр.), ювілейне видання 1934 р., надруковане в Харкові, фототипне перевидання унікального позацензурного примірника 1840 р.

Будучи емоційною і чутливою натурою, Т.Шевченко, як і кожен поет, закохувався часто і водночас розчаровувався. Мрії про щасливе життя, шлюб, сім’ю і дітей так і залишилися мріями.
Історія зберегла імена жінок, які любили його і яких любив він. Їх було чимало, але зупинимося на улюблених жіночих постатях: першим сильним почуттям Тараса було його дитяче кохання до Оксани, наступною жінкою, була польська швачка Дзюня Гусіковська.
Закохується поет в заміжніх молодичок, серед яких були і Ганна Закревська, і Агата Ускова.

Наступними жінками, що займали місце в серці Кобзаря, були Варвара Рєпніна, свідченням глибокої симпатії до якої є подарований їй автопортрет поета. Останнім коханням поета була 19-річна дівчина Лукерія Полусмак, яка мала врятувати його від самотності. Але не склалося…Cправжня народна слава і жіноча любов прийшли до Тараса Шевченка тільки після його смерті. Користувачам бібліотеки радимо взяти до рук 3-й том повного зібрання творів – “Листування” (1929 р.), де подано не тільки Шевченкові листи, а й листи до нього від його численних пошановувачів.

Немає сумніву, що книги, представлені на виставці, стануть в пригоді багатьом користувачам, допоможуть трохи інакше поглянути на творчість Шевченка, дадуть поштовх самостійній думці і особистим висновкам.

http://www.cult.gov.ua/news/vidkrilasja_dokumentalno_iljustrativna_ekspozicija_prisvjachena_zhinkam_v_zhitti_i_tvorchosti_genialnogo_poeta_t_g_shevchenka/2013-03-06-4198

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.