Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 02:05:25

Відбувся захід, присвячений 150-річному ювілею талановитої оперної співачки Марії Адріянівни Дейші-Сіоницької

19.11.2011   11:19Агенцiя

У вітальні меморіального будинку музею-заповідника М.Коцюбинського відбувся захід, присвячений 150-річному ювілею талановитої оперної співачки Марії Адріянівни Дейші-Сіоницької.

Під час заходу в музеї з концертною програмою виступила Народна артистка України Лариса Роговець, яка виконала пісні на музику відомих українських та російських композиторів. Провела захід зав. відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Марія Москаленко. Було розгорнуто невелику виставку світлин, присвячену М.Дейші-Сіоницькій.

Народилася вона в Чернігові 22 жовтня 1861 року в купецькій родині. З дитинства мала чудовий музикальний слух та дзвінкий голос. Навчаючись у жіночій гімназії, брала активну участь у концертах музично-драматичного товариства, вчилася в Київському музичному училищі та у Петербурзькій консерваторії. Співала у Маріїнській опері. 1891 року переїхала до Москви, де повністю розкрився її талант оперної співачки.

Марія Адріянівна була однією з кращих виконавиць партії Марії з опери П.Чайковського “Мазепа”, Ярославни – з опери Бородіна “Князь Ігор” та Аїди – з “Аїди” Дж. Верді. Померла вона 1932 року у Криму.

І.Коцюбинський

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

АНОНСИ ПОДІЙ