Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 14:08:56

Відбулася презентація книжки ліричної поезії відомого київського літератора - Миколи Ткача "Вино з тюльпанів"

05.02.2013   15:44Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася презентація книжки ліричної поезії відомого київського літератора, нашого земляка - Миколи ТКАЧА «Вино з тюльпанів».(К., Ярославів Вал, 2012).

Микола Михайлович Ткач народився у селі Сахнівка на Менщині 4 cічня 1942 р. Поет, етнолог, викладач , член НСПУ, лауреат літературних премій "Благовіст" та Чернігівської обласної ім. Михайла Коцюбинського (2007). Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Нині — кандидат історичних наук, професор Київського Національного університету культури і мистецтв.

Микола Ткач є автором поетичних книжок: "Риштування" (1975), "Відвідини матері" (1980), "Древо" (1988), "Дзвони скляної гори" (1992), "Золоті орелі" (1997) — ліричний дует з Надією Данилевською, "Не осквернись, душе моя, у слові" (2002), "У світлині неба" (2004); посібника з народознавства "Дерево роду" (1995); наукових реконструкцій — книг: "Пахощі Боянових слів", "Слово о полку Ігоревім" (1998), "Слово о законі і благодаті" (2003), "Слово о полку Ігоревім: реконструкція, переклад, словник, довідник" (2006), «Остромирова Євангелія 1056–1057». Графічна реконструкція українською абеткою" (2007); монографії "Володимирові боги" (2002); наукової розвідки — "Генеалогія слова" (2004);

А також є автором фольклорноетнологічних та інших видань разом з Надією Данилевською: "Вийди, вийди, Іванку" (1993), "Клечальний міст" (1995), "Ішов Миколай" (1996), "Перетик" (2000), "Хліб наш насущний" (2003), "Ой ти, Калито, ой медова" (2004), "Просили батько, просили мати" (2005), "Пісне моя" — авторські пісні (2004), "Данило Мороз. Неспарована пара" — упорядкована спадщина письменника (2005).

 У збірці «Вино з тюльпанів» автор демонструє метафорично-образний вияв найглибших і найпотаємніших поривань людини з її мрійними сподіваннями, феєричним піднесенням, відчаєм і стражданнями закоханого серця;її сумом та розчаруваннями… а також спробами осмислити загадкову сутність того, що лежить в основі буття роду людського, що з нею діється, і що називається коханням.

До книжки увійшли вірші різних років: з попередніх книжок, а також ще не опубліковані. Упорядковані поезії за принципом суголосності душевного стану ліричного героя. Збірку поет присвятив своїй дружині Надії Данилевській. Високо оцінили поетичний дар Миколи Михайловича його колеги-письменники, зокрема Олекса Довгий: «Микола Ткач володіє даром відчуття поетичного слова. І це проявляється не в гучних деклараціях, не у карколомних спортивних вивертах мови, а у простому прозорому і тихому слові, яке не вибухами б’є по наших почуттях, а вживається в них органічно й надовго».

У заході взяли участь директор музею Ігор Коцюбинський, поети Дмитро Іванов, Василь Буденний, Сергій Дзюба, Микола Лелюк, педагог Антоніна Коцюбинська, письменниці Олена Конечна та Ганна Арсенич-Баран. Окрасою презентації став виступ Академічного Народного хору Чернігівського обл. філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом В.Коцура.
 

http://kotsubinsky.org/news/vidbulasja_prezentacija_knizhki_lirichnoji_poeziji_vidomogo_kijivskogo_literatora_mikoli_tkacha_vino_z_tjulpaniv/2013-02-01-259

 

 

Останні новини Чернігівщини

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.

Літній відпочинок – не привід смітити на природі

Літній відпочинок – не привід смітити на природі 11:55

Літня пора – час для відпочинку. Тому саме в цей період люди прагнуть виїхати по далі з міста, від жаркої задухи і відпочити десь на лоні природи.