Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 вересня, 13:30:24

Виставка “Народні ікони Полісся”: “Унікальні ікони та просто розкішні рушники!!!…”

21.01.2013   14:03Агенцiя

Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” 17 жовтня 2012 року в Національному заповіднику “Софія Київська” презентував виставку “Народні ікони Полісся”.

В експозиції було представлено більше 30 народних ікон XVIII–XIX століть з фондів чернігівського заповідника. Два виставкові зали, де розміщувалася виставка, прикрашали образи Богоматері, святих Параскеви та Варвари, Миколи Чудотворця та ін. Органічним доповненням до українських ікон у народному мистецтві і побуті завжди були вишивані та ткані власноруч рушники. Тож поруч з народними образами в “Софії Київській” були представлені рушники XIX–XX століть та багато різноманітного хатнього і господарського начиння із колекції збирача предметів старовини із села Москалі Чернігівського району Юрія Дахна.

Протягом двох місяців виставку сакрального мистецтва та етнографічну колекцію Ю. Дахна відвідало понад 1700 чоловік. Окрім місцевих шанувальників народного мистецтва, її оглянули іноземці з Фінляндії, Стамбулу, Німеччини та Шотландії.

Книга відгуків з подяками та позитивними враженнями…
У книзі відгуків про виставку “Народнаі ікони Полісся” багато позитивних вражень залишили не лише кияни, а також гості української столиці. Наприклад, запис Тетяни Шептицької, наукового співробітника Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (17.10.2012 р.):
“Дякую за виставку. Унікальні ікони та просто розкішні рушники!!! В них все – і естетичний смак українського народу, і уявлення про світ, природу, Бога, людину, і багатство Чернігівського краю. Хай частіше з’являються такі подвижники, як Ю. Дахно, які зберігатимуть для нащадків пам’ять роду і культуру України”.

“Рушники зачаровують. Яка талановита Чернігівщина!!! Дай Бог, щоб молодь перейняла це вміння, щоб ця чорно-червона ниточка єднала віки!!!”.
Єфросинія, Вінниччина. 28.11.2012 р.

“Ікони пречудові – самобутні та життєдайні. Рушників зібрання дуже показове найрозповсюдженіший мотив – дерево життя; другий за повторюваністю мотив – чаша, і дуже часто у поєднанні з царською короною, або імператорським орлом; якщо не символізм, то побутові жанрові сцени із фрагментами пісень.
Вдячна за те, що зібрали, зберігаєте, виставляєте, даєте інформацію для роздумів, вільну від будь-якої ідеологічної брехні.
Щиро шаную працю музейних працівників.
Сил, натхнення, здатності продовжувати свою справу, достатньої кількості відвідувачів, які знають, що шукають!”.
Зайченко О. 20. 10. 2012 р.

“Дякую за можливість побачити, а також відчути творчу душу і золоті руки наших пращурів. Вклоняюсь за ваш труд по зібранню експонатів.”
Надія, м. Київ. 31.10 2012 р.

Відгуків такого змісту з побажаннями, подяками та захопленням від виставки величезна кількість…

Співпраця національних заповідників продовжується…
До речі, 17 жовтня 2012 року були обговорені і шляхи співпраці київських та чернігівського історико-культурних закладів. Генеральний директор національного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Курданов запропонував керівнику Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомиру Михайлині представити чернігівський іконопис у виставкових приміщеннях Лаври. Пропозицію підтримано: її відкриття заплановано на травень цього року. Разом з тим, у лютому 2013 року в Борисоглібському соборі буде представлено виставку із фондів Національного заповідника “Софія Київська” відомого архітектора та реставратора сакральних пам’яток України Миколи В’ячеславовича Холостенка. Згадаймо, що за його проектами були відтворені і чернігівські давньоруські архітектурні шедеври.


http://naiz1.pp.net.ua/news/vistavka_narodni_ikoni_polissja_unikalni_ikoni_ta_prosto_rozkishni_rushniki/2013-01-20-1465

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.