Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 01:29:04

Диво “Дивосаду”

14.01.2013   07:54Агенцiя

Шлях спільної творчості і підтримки обрали для себе актори театру “Дивосад”.

Колектив створений з метою інтеграції у суспільство дітей з інвалідністю, основна трупа якого – люди з обмеженими можливостями. Вони не грають, вони живуть на сцені, адже талантом, щирістю і вмінням відчувати прекрасне вони наділені краще інших, вважає художній керівник театру Ірина Пісня, і, на її глибоке переконання, реабілітації більше потребують здорові люди.

9–річна Валерія Школьна – наймолодша акторка театру “Дивосад” завмирає за кулісами. До початку вистави “Снігова королева”, де дівчинка грає головну роль Герди, залишаються лічені секунди. Починається дійство… і грані між дітьми з особливостями розвитку і здоровими зникають. На сцені всі вони – актори. Артистам доводиться переборювати не лише страх сцени, але й болі. Більшість акторів мають генетичні захворювання – синдром Дауна, тяжкі форми ДЦП. У труппі 16 акторів – різних за віком та ступенем інвалідності. Найстаршому Владиславу Ярмоленкову – 35. Чоловіка підтримують дружина Алла та її здоровий син Олексій, які також задіяні у постановках.

Серед акторів “Дивосаду” – здорові діти і мами-волонтери. Вік, як і особливості розвитку, не мають значення. Одна перепона – відсутність залу для репетицій. Свого приміщення театр не має. Такий прогін на сцені спектаклю – велика розкіш для акторів, які зазвичай збираються у когось вдома.

У 20-річного Олександра Самійленка роль Сніговика дебютна. Каже в актори пішов від незайнятості. Та головна мотивація грати на сцені для молодого хлопця – здолати страх перед глядачами.

Репертуар театру не зовсім дитячий і досить багатий: “Різдвяний цикл Йосипа Бродського”, “Хроніки Нарнії”. Власноруч театрали-аматори справляються з створенням костюмів та декорацій, пошуком музики та написанням сценаріїв.

Перукар за освітою та режисер по життю Ірина Пісня починала з домашнього театру трьох акторів – власних дітей, потім жінка розгорнула вуличний театр. З виставами йшли до інтернатів, геріартричних будинків. З метою інтеграції у суспільство дітей з інвалідністю був створений і театр “Дивосад”, основна трупа якого – люди з обмеженими можливостями. Вони не грають, вони живуть на сцені, адже талантом, щирістю і вмінням відчувати прекрасне вони наділені краще інших, вважає художній керівник театру.

http://chodtrk.com.ua/?p=7519

Останні новини Чернігівщини

Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита 21:29

Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії

У Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури 21:26

31 січня у Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури.

 Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів

Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів 21:21

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн.

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році 21:18

У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка.

Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів 21:10

Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових.