Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 липня, 08:02:54

“Чернігів стародавній” нагороджений дипломом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України”

14.01.2013   07:51Агенцiя

Наприкінці грудня минулого року в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва “Шляхами творчості” (у рамках мистецького культурологічного проекту Дирекції художніх виставок України за підтримки Міністерства культури України).

На виставці представлено близько 80 творів декоративно-прикладного мистецтва (текстиль, метал, кераміка, скло, писанки), створених художниками з різних областей України. Експозиція демонструє широке розмаїття традицій та їх сучасних інтерпретацій, що зберігають спадкоємність глибинних народних джерел творчості, знайомить відвідувачів з творчими доробками художників, що працюють в царині декоративно-прикладного мистецтва.

Заповідник вже кілька років плідно співпрацює з Дирекцією художніх виставок України. Чернігівці та гості міста мали нагоду ознайомитися з художніми полотнами з фондів Дирекції, серед них – роботи українських художників, присвячених творчості Кобзаря “Апостол, Прометей, Пророк”; виставка “Україна, Україна, славний край козачий” (художні полотна відомих живописців: Феодосія Гуменюка, Івана Новобранця, Богдана Ткачика, Петра Кравчика); твори мистецтва українських художників та скульпторів “Сузір’я XX століття”.

Відзначимо, що в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” вже кілька років діє програма співпраці з відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено понад 60 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за 45 років діяльності заповідника у його виставкових залах організовано понад 140 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських та зарубіжних художників, фондові колекції провідних музейних установ.

Тож, недаремно на відкритті виставки “Шляхами творчості” Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” був вручений диплом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України” від Українського славістичного університету та Українського державного славістичного центру Національної академії наук України. Ця нагорода є ще одним підтвердженням визнання діяльності Національного заповідника “Чернігів стародавній” та унікальності його архітектурних пам’яток.

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigiv_starodavnij_nagorodzhenij_diplomom_sim_chudes_zolotogo_kilcja_rusi_ukrajini_foto/2013-01-12-1459/

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.