Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 січня, 15:47:33

“Чернігів стародавній” нагороджений дипломом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України”

14.01.2013   07:51Агенцiя

Наприкінці грудня минулого року в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва “Шляхами творчості” (у рамках мистецького культурологічного проекту Дирекції художніх виставок України за підтримки Міністерства культури України).

На виставці представлено близько 80 творів декоративно-прикладного мистецтва (текстиль, метал, кераміка, скло, писанки), створених художниками з різних областей України. Експозиція демонструє широке розмаїття традицій та їх сучасних інтерпретацій, що зберігають спадкоємність глибинних народних джерел творчості, знайомить відвідувачів з творчими доробками художників, що працюють в царині декоративно-прикладного мистецтва.

Заповідник вже кілька років плідно співпрацює з Дирекцією художніх виставок України. Чернігівці та гості міста мали нагоду ознайомитися з художніми полотнами з фондів Дирекції, серед них – роботи українських художників, присвячених творчості Кобзаря “Апостол, Прометей, Пророк”; виставка “Україна, Україна, славний край козачий” (художні полотна відомих живописців: Феодосія Гуменюка, Івана Новобранця, Богдана Ткачика, Петра Кравчика); твори мистецтва українських художників та скульпторів “Сузір’я XX століття”.

Відзначимо, що в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” вже кілька років діє програма співпраці з відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено понад 60 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за 45 років діяльності заповідника у його виставкових залах організовано понад 140 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських та зарубіжних художників, фондові колекції провідних музейних установ.

Тож, недаремно на відкритті виставки “Шляхами творчості” Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” був вручений диплом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України” від Українського славістичного університету та Українського державного славістичного центру Національної академії наук України. Ця нагорода є ще одним підтвердженням визнання діяльності Національного заповідника “Чернігів стародавній” та унікальності його архітектурних пам’яток.

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigiv_starodavnij_nagorodzhenij_diplomom_sim_chudes_zolotogo_kilcja_rusi_ukrajini_foto/2013-01-12-1459/

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини