Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 13:05:27

“Чернігів стародавній” нагороджений дипломом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України”

14.01.2013   07:51Агенцiя

Наприкінці грудня минулого року в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва “Шляхами творчості” (у рамках мистецького культурологічного проекту Дирекції художніх виставок України за підтримки Міністерства культури України).

На виставці представлено близько 80 творів декоративно-прикладного мистецтва (текстиль, метал, кераміка, скло, писанки), створених художниками з різних областей України. Експозиція демонструє широке розмаїття традицій та їх сучасних інтерпретацій, що зберігають спадкоємність глибинних народних джерел творчості, знайомить відвідувачів з творчими доробками художників, що працюють в царині декоративно-прикладного мистецтва.

Заповідник вже кілька років плідно співпрацює з Дирекцією художніх виставок України. Чернігівці та гості міста мали нагоду ознайомитися з художніми полотнами з фондів Дирекції, серед них – роботи українських художників, присвячених творчості Кобзаря “Апостол, Прометей, Пророк”; виставка “Україна, Україна, славний край козачий” (художні полотна відомих живописців: Феодосія Гуменюка, Івана Новобранця, Богдана Ткачика, Петра Кравчика); твори мистецтва українських художників та скульпторів “Сузір’я XX століття”.

Відзначимо, що в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” вже кілька років діє програма співпраці з відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено понад 60 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за 45 років діяльності заповідника у його виставкових залах організовано понад 140 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських та зарубіжних художників, фондові колекції провідних музейних установ.

Тож, недаремно на відкритті виставки “Шляхами творчості” Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” був вручений диплом “Сім чудес “Золотого кільця Русі-України” від Українського славістичного університету та Українського державного славістичного центру Національної академії наук України. Ця нагорода є ще одним підтвердженням визнання діяльності Національного заповідника “Чернігів стародавній” та унікальності його архітектурних пам’яток.

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigiv_starodavnij_nagorodzhenij_diplomom_sim_chudes_zolotogo_kilcja_rusi_ukrajini_foto/2013-01-12-1459/

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.