Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 14:54:55

Оркестр «Філармонія» продовжує реалізовувати мистецький проєкт “Симфонія тривалістю в життя”

27.01.2025   09:52Агенцiя

Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” продовжує реалізацію свого унікального мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”.

Під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача протягом всього концертного сезону оркестр виконує симфонії Вольфганга Амадея Моцарта в послідовності їхнього написання.

25 січня 2025 року колектив під диригуванням заслуженого артиста України Андрія Шевчуковського презентував програму, в якій прозвучали фортепіанний концерт і чотири симфонії Моцарта.

Виступ оркестру розпочався із блискучого виконання одного із найпопулярніших творів Вольфганга Амадея Моцарта - Концерту для фортепіано з оркестром №8 до мажор, КV 246, що був створений композитором у 1776 році. Солісткою виступила відома чернігівська піаністка Ольга Шадріна, чия виконавська майстерність давно завоювала прихильність у справжніх поціновувачів класичної музики.

“Симфонічна” частина програми була сформована з чотирьох симфоній «раннього» композитора: Симфонія фа мажор, КV 223/19а, Симфонія №14 ля мажор, КV 114, Симфонія №15 соль мажор, КV 124 і Симфонія №16 до мажор, КV 128.

Симфонія фа мажор, КV 223/19а була написана, коли Моцарту було лише дев’ять років. Довгий час вона вважалася втраченою, і лише з 80-х років ХХ століття знову увійшла в репертуари оркестрів.

Симфонії №14, №15 і №16 були написані Моцартом у 1771-72 роках, коли йому було 15-16 років. Кожна з них по-своєму незвичайна. Так, Симфонію №14 фахівці називають однією з найпристрастніших у творчості Моцарта, зразком злиттям віденських традицій з італійськими, Симфонію №15 соль мажор — новаторською, сповненою доброго гумору, Симфонію №16 до мажор — сміливою, витонченою і схвильованою водночас.

У своїй програмі Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” зумів глибоко розкрити драматичні образи, закладені в музику молодого Моцарта. Талановите виконання музикантів викликало у глядачів справжнє захоплення та бурхливі овації.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.