Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 травня, 16:37:12

Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України

22.01.2025   15:31Агенцiя

Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України, в Катерининській церкві було встановлено черговий рекорд міста Чернігова. 106 бандуристів виконали Гімн України, символічно приурочивши цю подію до 106-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Участь у встановленні рекорду взяли вихованці та вихованки Чернігівських музичних шкіл №1 ім. С. Вільконського, №2 ім. Є. Богословського, а також міської школи мистецтв ім. Л. Боднарука.

Це вже 12-й рекорд, встановлений у Чернігові з 2019 року, коли було започатковано Книгу рекордів міста. Ведення реєстру здійснює управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Сертифікат про встановлення рекорду отримала керівниця зведеної капели бандуристів, заслужена працівниця культури України Олена Товпеко. Вручив відзнаку начальник управління культури та туризму Олександр Шевчук.

– З 2019 року у нас вже чимало рекордів. Але сьогодні, у день національного свята, ми всі розуміємо важливість об’єднання кожного українця, і цей рекорд є ще одним підтвердженням нашої єдності, – підкреслив Олександр Шевчук.

День Соборності України символізує об'єднання не тільки українських земель, але й духовну єдність нації. У своїй промові керуючий Чернігівською єпархією Православної церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній Фірлей підкреслив важливість духовної сили народу та держави:

– Україна завжди була духовною, її народ завжди прагнув до потаємного та сокровенного, до сил, які дають нам можливість жити та можливість існувати, які подарували нам багату землю, чудову мову, гарних людей. Сподіваюся, що ці небесні сили й надалі будуть берегти єдність нашої держави та її народу, її незалежність.

Ця подія стала важливим нагадуванням про значення єдності та духовності для нашої країни.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю

Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07

Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

22 травня: цей день в Україні і світі 08:36

День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини