Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 13:47:08

Чернігівський мандрівник назбирав по світах тюбетейок і ножів

05.01.2013   12:23

Колекції тюбетейок, шапок, молитовних чоток і холодної зброї різних народів світу відомий чернігівський мандрівник-автостопник Олександр Волощук представив на виставці, що відкрилася в колегіумі Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

“Колекція головних уборів різних народів налічує 10 тюбетейок та шапок із Таджикистану, Сирії, Інгушетії, Ізраїлю, Грузії, Західної Монголії та інших країн”, – розповів мандрівник.

Не менш цікавою є й експозиція, де представлені ножі та кинджали з різних країн. Найоригінальнішим у колекції є ніж, подарований Олександрові два роки тому в грузинському місті Телаві. На ньому зображено п’ять вовків: один – на лезі, чотири – на руків’ї. Від моменту появи цієї речі в мандрівника цифра п’ять стала для нього символічною. Адже саме Телаві було 555-м містом, яке він відвідав у своєму житті.

Виставка в колегіумі – своєрідний звіт Волощука за 10 років мандрів. Тому, окрім побутових предметів, на ній представлено багато фотографій та книжок, зокрема й написаних самим мандрівником.

Подорожувати автостопом чернігівський журналіст почав із 2002 року. За десятиріччя він подолав понад 180 тис. км, побував у 22 країнах та 620 містах.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/chernigivskiy_mandrivnik_nazbirav_po_svitah_tyubeteyok_i_nogiv_1784250

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.