Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 листопада, 22:47:11

Про збереження унікальних пам’яток заповідника «Чернігів стародавній» — з профільним міністром

15.11.2024   12:11Агенцiя

13 листопада міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький відвідав Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».

 Ключові питання візиту — стан справ, проблеми збереження та використання пам’яток заповідника. Також були сплановані конкретні кроки для збереження унікального Спасо-Преображенського собору ХІ століття.

    «Щира подяка працівникам, колегам, друзям за відновлення нашої історичної ідентичності! Перебуваючи тут, відчуваєш добу князів Руських, добу засновників України-Руси! Тисячолітній Чернігів має бути відбудований. Його мають побачити всі українці та європейці, частиною ідентичності яких ми є», — підкреслив Микола Точицький.

Під час візиту обговорили внесення номінації  «Культурний ландшафт Чернігова» до списку ЮНЕСКО. Це відображатиме значення архітектурних пам’яток та збереження традиційного характеру середовища Чернігова. Йшлося і про функціонування Троїцького монастиря XVІІ ст. Це 9 пам’яток архітектури національного значення. Монастир має стати важливим комплексом, який поєднає пам’яткоохоронну, музейну, релігійну та туристичну справи.

Ознайомився Микола Точицький із проєктами Єдиного мистецького простору Чернігівщини. Їх презентував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

    «Єдиний мистецький простір — це митці, які об’єдналися для боротьби на культурному фронті. Потужні роботи, які варто транслювати на національному рівні і за кордоном», — наголосив В’ячеслав Чаус.
 



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням Міністерства культури
та стратегічних комунікацій України

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13

У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.

Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11

Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.

Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07

13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.

Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04

Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».

На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49

Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини