Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 квітня, 15:23:52

Неповторний вечір з музикою Моцарта

28.10.2024   11:40Агенцiя

У цьому сезоні на класичній сцені Чернігівського обласного філармонійного центру панує Вольфганг Амадей Моцарт. Власне, концертний сезон розпочався з виконання творів великого австрійського композитора.

А 25 жовтня 2024 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) представив нову програму, в яку увійшли чотири твори Моцарта. Концертну програму “Вечір з музикою В. А. Моцарта” оркестр “Філармонія” виконав під диригуванням заслуженого артиста України Андрія Шевчуковського.


У ній прозвучали, зокрема, Симфонія сі-бемоль мажор (№ 55), KV 214/45b, Симфонія № 12, KV 110/75b, Симфонія № 13, KV 112. Таким чином оркестр продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”. Симфонії №12 і №13 були написані 1771-го року і, на думку фахівців, демонструють індивідуальність композиторського стилю 15-річного автора. А Симфонія сі-бемоль мажор (№ 55) спочатку була відома лише через те, що позначалася у каталозі Breitkopf & Härtel. Згодом дослідники виявили у Берлінській національній бібліотеці набір партій XVIII століття під назвою “Sinfonie Ex Bb, à 2 Violini, 2 Oboe, 2 Corni, Viola e Basso / Del Sig Amadeo Wolfgango Mozart Maestro di concerto di S.A. à Salibsurgo”. Тож за номером 55 симфонія була внесена в додаткові каталоги — після формування “канонічного” списку з 41-ї симфонії Моцарта. Мистецтвознавці зазначають, що цей твір відноситься до ранньої творчості композитора.


Разом з тим, у програмі “Вечір з музикою В. А. Моцарта” прозвучав і Концерт для скрипки з оркестром №5, КV 219, який оркестр зіграв разом з відомим українським скрипалем Дарієм Антонюком. Молодий соліст виконав концерт, написаний 19-річним Моцартом в так званому “турецькому стилі”, звідси і друга назва концерту — “Турецький”. Дарій Антонюк і оркестр “Філармонія” підкреслили блиск, гармонійність і справді зрілу майстерність австрійського генія.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
 

Останні новини Чернігівщини

Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24

У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.

Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26

Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.

Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44

Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.

Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22

З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.

Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47

У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини