Презентація збірки нарисів «Перша шеренга»
26 вересня, напередодні професійного свята бібліотекарів – Всеукраїнського дня бібліотек, у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація збірника нарисів «Перша шеренга».
Книга присвячена патріотам з Чернігівщини, які боролися за вільну і незалежну Україну за часів радянської імперії. Серед таких людей – політики і громадські діячі Левко Лук’яненко, Валерій Сарана, Валентин Ральченко, Віталій Москаленко, мовознавець Всеволод Ганцов, поети Іван Коваленко, Дмитро Куровський, Леонід Терехович, письменник і краєзнавець Микола Адаменко, науковиця і педагогиня Леся Коцюба та інші.
Директор бібліотеки Юрій Соболь привітав присутніх у залі поціновувачів краєзнавства, викладачів і курсантів Пенітенціарної академії України, викладачів і студентів Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка з появою такої потрібної та цікавої книги про тих, хто наближав Незалежність. Він зауважив, що така збірка буде актуальною саме для молоді, адже заради їх майбутнього і боролися люди Першої шеренги і заради цього світлого майбутнього зараз воюють наші герої-захисники.
Представили видання упорядники і автори нарисів збірки «Перша шеренга» – журналіст і громадський діяч Василь Чепурний та письменник, журналіст і фотохудожник Владислав Савенок.
В обговоренні книги взяли участь автори розповідей – поет і журналіст Олександр Олійник, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, кандидат історичних наук Володимир Бойко, а також донька Дмитра Куровського, викладачка Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького, Лариса Куровська, історик і в минулому очільник чернігівського відділення товариства «Меморіал» Віталій Розстальний, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
У читальному залі бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Історія Української Державності в особах. Сіверяни», яку прокоментувала модераторка заходу, бібліотекар відділу краєзнавства Олена Дорохова.
Олена Дорохова, бібліотекарка відділу краєзнавства
Останні новини Чернігівщини
Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22
26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.
«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18
«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.
Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12
Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.
Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52
У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50
День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression