Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 09:48:09

Національний заповідник «Чернігів стародавній» розкриває таємниці фортеці — Цитаделі

19.09.2012   12:00Агенцiя

19 вересня о 12.00 в Борисоглібському соборі (на Валу) відбудеться презентація стародавньої Цитаделі в 3D. Для всіх, хто цікавиться історією рідного міста залишається таємницею: які на вигляд споруди знаходились на давній фортеці; які функції вони виконували. Дослідники Сергій Сергєєв, Ігор Ігнатенко та фахівець комп’ютерної графіки Андрій Дєдов спробують розкрити секрети Цитаделі та розкажуть багато цікавого про неї. Реконструкція створена на основі письмових і картографічних джерел та археологічних розкопок.
Довідка. У давні часи Дитинець був головним політичним і релігійним центром Чернігова. Він був могутньою для того часу фортецею, оточеною глибоким ровом, високим земляним валом з дерев’яними стінами та вежами. Укріплення чернігівського Дитинця неодноразово зупиняли орди войовничих степових сусідів. Останнім оборонним укріпленням фортеці була Цитадель (Верхній замок).
До наших днів зберігся унікальний документ — «Абрис Чернігова», рукописний план 1706 року. Він містить рисунки фасадів головних оборонних, культових та інших споруд, в яких достовірно передано архітектурні особливості будівель. На «Абрисі Чернігівському» зображено і Верхній замок — невелику колоподібну за планом фортецю, де розташовувався гарнізон урядових військ, він налічував сім башт.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19 17:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 серпня в області зафіксовано 4 нових випадки COVID-19. Всі захворілі з Чернігова.

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня 13:42

Депутати Менської міської ради проголосували за внесення змін до Програми культурно-мистецьких заходів на 2020– 2022 роки та включили до заходів фестиваль імені відомого у світі силача Терентія Кореня.

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні 13:31

В Україні досі запізнюються низка потягів через несприятливі погодні умови. Затримка складає від 40 хвилин до понад 2 годин.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб 13:23

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 2 серпня в області щеплено першою та другою дозою 154 263 людини.