Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 17:32:18

Творчий вечір Миколи Ткача

01.12.2017   14:00Агенцiя

В перший день зими до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського завітає відомий поет, народознавець, етнолог, професор Київського університету культури і мистецтв Микола Ткач. Творча зустріч із ним розпочнеться о 14 годині.

Микола Ткач – наш земляк, народився на Чернігівщині, в селі Ленінівка Менського району. Чимало працював він на ниві народознавства. Разом з дружиною Надією Данилевською підготував та видав не одну книгу з українознавства, зокрема зібрання народних пісень Чернігівщини та Черкащини, збірку «Чумарочка рябесенька», в якій можна знайти немало колядок, щедрівок, веснянок, віншівок, купальських, зажинкових, обжинкових, жартівливих, солдатських, родинних, соціально-побутових, застільних, невільничих, весільних пісень, а також плачі, колискові. Також Микола Ткач упорядкував твори письменника Данила Мороза і видав збірки своїх пісень: «Пісне моя», «Неспарована пара» і віршів: «Вино з тюльпанів», «У володіннях волоса». Співпрацює поет і з композиторами, зокрема з Тетяною Димань, Миколою Збарацьким, Михайлом Полозом.

Літературознавці відзначають неабияких мистецький хист поета: «Поезія Миколи Ткача – це глибокі образи та асоціації, це – великі знання. До того ж він прекрасний лірик, – відзначає письменниця й літературознавець Наталка Поклад. – Його емоції – філософічні. У його віршах дуже багато болю. Справжнього болю. У нього також гарна мова, я б сказала – прекрасна, чудова й запахуща мова. Вона, як свіжа, непочата вода. Оцінюючи його книжку, я вважаю, що це – явище в сучасній нашій літературі».

За свою творчу діяльність Микола Ткач був удостоєних багатьох мистецьких премій, зокрема міжнародної імені Григорія Сковороди та обласної імені Михайла Коцюбинського.

Тож, якщо ви хочете поспілкуватися з Миколою Ткачем, обов’язково завітайте до музею-заповідника 1 грудня.

Початок творчого вечора о 14:00.

Вхід вільний.

Довідки за тел.: (04622) 4-10-03, 4-43-26.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.   
 

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – «посадив і забув» 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.