Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 липня, 13:21:36

Традиції дерев’яного різбленого архітектурного різьблення: розповідь про те, що ми втрачаємо

22.07.2017   18:00Агенцiя

Чернігів, як і інші міста Сіверщини,  має унікальне багатство, яке ми потроху втрачаємо: традиції архітектурного дерев’яного різьблення ХІХ— поч. ХХ ст., яке прикрашало будинки мешканців Чернігова і представляє малодосліджену сторінку культури України.

Пропонуємо увазі чернігівців доробок істориків з Гомеля, р. Білорусь, щодо цієї тематики.   

22 липня, в суботу, о 18.00, у КМЦ «Інтермеццо» (Чернігів, вул. Шевченка, 9) відбудеться презентація книги науковця з Гомеля Яўгена Малікаўа “Традицыі разьбяного дэкору ў  народнай архіэктуры паўднева-ўсходняй Беларусі: канец XIX – перша полова XX – XIX ст. ” (Традиції різьбяного декору в народній архітектурі південно-східної Білорусі: кін. XIX перша пол. XX ст. )

У книзі представлено дослідження одної зяскравих, проте маловідомих особливостей народної архітектури Сіверщини: південно-східних районів Білорусі і та північної Чернігівщини, традиції різбленого архітектурного декору. Книга базується на матеріалах зібраних автором особисто.

На основі багатого фактологічого  матеріалу, в роботі вперше системно розкриті джерела походження і особливвості розвитку народного архітектурного декору у досліджуваному регіоні і запропонована його нова класифікація.

Книга має багатий ілюстративний матеріал.

Книга буде цікава для спеціалістів в галузі історії, архітектури, етнографії, мистецтвознавства, туризму, краєзнства і всіх хто цікавиться історико-культурною спадщиною Сіверщини.     

Про автора:  Яўген Малікаў, кандидат мистецтвознавства, здійснив декілька десятків експедицій територією Сіверщини, в т.ч. й Чернігівщини та Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини