Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 18:25:21

Виставка "Японія – Україна: традиції культури"

12.05.2016   12:00Агенцiя

12 травня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкриються дві оригінальні експозиції.

Перша — запрошує чернігівців поринути в атмосферу чарівної і загадкової Японії.

На виставці представлені родові емблеми японських родин — мон, камон — це картинки, вписані в уявне коло, зміст яких різноманітний. У кожного із відвідувачів з’явиться можливість ознайомитися з японською каліграфією. Звісно, більшість з нас не вміють читати ієрогліфи, тому значною мірою покладемося на візуальне сприйняття і уявимо, або відчуємо, що автор заклав у свою роботу. У мініатюрі можна подивитися архітектуру буддистських монастирів та святилищ Японії, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО.

Центральне місце на виставці займають ляльки. Вважається, що їх такої кількості, як в Японії немає ніде в світі. Недаремно цю державу називають «Країною 10000 ляльок».

В експозиції є ляльки, що призначені для свят на День дівчаток (3 березня) і День хлопчиків (5 травня). Також тут представлені обладунки самурая в мініатюрі, сувенірні ракетки, фігурне зображення кота, що приносить удачу, та багато іншого.

Виставка організована Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» спільно з Японсько-Українським центром.

 

В іншій експозиції — українська авторська лялька. Її презентує талановита майстриня з Корюківки Марина Шикалова.

У колекції народної майстрині понад сто ляльок. Усі вони різні, але мають і спільне. Вони не просто милуються перед глядачами: кожна з них проживає своє життя, генерує певні емоції. Лише людина з багатим внутрішнім світом і тонким відчуттям прекрасного може творити такі шедеври. Звісно, багато ляльок родом з дитинства, але немало персонажів і з дорослого життя, є декілька прототипів реальних людей. Такі ляльки майстриня виготовляє на замовлення за наданими фотографіями.

Варто відзначити високий професіоналізм кожної роботи, кожного творіння рук Марини Шикалової. Вона втілила у життя кілька сотень своїх мрій і фантазій, створивши таку красу і казку, що словами не передати. Це треба просто побачити!
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини