Тренінг з бюджетного процесу
Консалтингова компанія Civitta запрошує представників громадських організацій та активістів, що цікавляться питаннями прозорого бюджету, ефективності витрачання бюджетних коштів або вже займаються фінансовим моніторингом до участі у тренінгу на тему «Посилення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів в містах Чернігівської області».
В рамках тренінгу ми поєднаємо теоретичну частину та розбір практичних кейсів по наступних питаннях:
- Практичні інструменти участі ГО в бюджетному процесі
- Основи фінансового моніторингу (які є основні місця неефективного витрачання бюджетних коштів)
- Як правильно робити запити публічної інформації та отримувати необхідні матеріали
- Використання доступних ресурсів (законодавство, портал e-data, openbudget.in.ua, медіа ресурс)
Також ми зможемо обговорити практичний досвід громадських організацій Латвії по інструментах та методах взаємодії ГО з представниками місцевої влади:
- Стратегія та роль ГО у європейській країні
- Основні інструменти взаємодії з місцевою владою
- Основні аспекти залучення фінансування для діяльності ГО
Основними тренерами будуть:
- Сергій Карелін - експерт з питань бюджетного процесу Центра Політичних Студій та Аналітики та
- Денис Черніков - спеціаліст з питань фінансового моніторингу місцевих бюджетів та відповідного законодавства, має значний досвід роботи у Міністерстві Фінансів України
- Антон Шулик - модератор зустрічі
Тренінг відбудеться 4 грудня 2015 року у м.Чернігов з 9.00 до 18.00 в конференц залі Парк-отеля Чернігов.
Учасникам відшкодовуються транспортні витрати (автобус, потяг) та буде запропонований обід в рамках програми.
Підтвердження Вашої участі у тренінгу будь ласка надішліть за електронною поштою daria.bielinska@civitta.com.ua до 2 грудня 2015 року 18:00 включно.
Контактна особа:
Дар'я Белінська, моб. +38 (073) 100 5411, daria.bielinska@civitta.com.ua
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:07
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.
“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13
В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10
28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.
Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.
Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини 09:07
Про розвиток безбар’єрності в культурній сфері області говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.