Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 10:57:51

Лекція "Тут з’явилась перша чудотворна. Історія та діяльність Єлецького монастиря"

06.05.2015   15:00Агенцiя

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на лекцію «Тут з’явилась перша чудотворна. Історія та діяльність Єлецького монастиря», яка відбудеться 6 травня, у середу, о 15.00 у приміщенні Колегіуму (на Валу).

Давній переказ про заснування монастиря, записаний в XVII ст. його архімандритом Іоанікієм Голятовським, розповідає: «На том місті монастиря од людей йдучих образ Пресвятої Богородиці променями світлими, як огнем оточений есть видений й знайдений на дереві єловом.» Чудотворну ікону посеред ялинового лісу було знайдено 3 лютого 1060 року. Тоді ж чернігівський князь Святослав Ярославич і наказав на місці явлення ікони заснувати монастир Успіння Божої Матері, який у народі прозвали Єлецьким…

Про унікальний архітектурний монастирський комплекс XI —XVIII ст. — Свято-Успенський Єлецький монастир, розповість старший науковий співробітник відділу наукових досліджень історії печер та пам’яток археології Анатолій Василенко.

Вартість вхідного квитка на лекцію: 1 грн.
Телефон для довідок: 64-59-64.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.