Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 09:28:55

“Чернігів стародавній” про таємниці археологічних досліджень біля Спасо-Преображенського собору

17.04.2013   12:00Агенцiя

17 квітня о 12.00 у Борисоглібському соборі відкривається виставка археологічних знахідок, виявлених у 2012 році під час досліджень давніх прибудов до Спасо-Преображенського собору. Експозиція приурочена до Дня пам’яток історії та культури.
Репрезентують знахідки та розкажуть про розкопки біля давньоруського храму: Олена Черненко – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка; Тетяна Новик – науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”; Тетяна Крупа – завідувач реставраційної майстерні Музею археології та етнографії Слобідської України Харківського національного університету ім. В. К. Каразіна.
Спасо-Преображенський собор – був закладений в ХІ ст. за часів князювання першого літописного чернігівського князя Мстислава. Письмові джерела не називають точної дати заснування храму. Фахівці вважають, що старіша за чернігівський Спас лише київська Десятинна церква. Тож, недаремно археологічні дослідження прибудов до Спасо-Преображенського собору викликали великий резонанс у наукових колах. На розкопках працювали співробітники російського Державного Ермітажу, а також фахівці із Києва та Львова. Археологічну експедицію проводили спільними зусиллями Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка та Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 червня травня по 8:00 17 червня 2021 року.

Фотоконкурс

Фотоконкурс "Життя як книга" 08:25

Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка оголошує фотоконкурс "Життя як книга", який відбудеться з 15 червня по 15 вересня 2021 року.

В Україні зафіксовано 1188 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні зафіксовано 1188 нових випадків захворювання на COVID-19 08:21

Серед них - 62 дитини та 6 медпрацівників.

За користування природними ресурсами платники податків сплатили майже 444 млн гривень

За користування природними ресурсами платники податків сплатили майже 444 млн гривень 07:55

У січні-травні 2021 року до зведеного бюджету області надійшло 443,7 млн гривень від сплати за користування природними ресурсами.

Службова недбалість завдала збитків на 1,5 млн грн

Службова недбалість завдала збитків на 1,5 млн грн 07:45

Судитимуть службовця Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини