Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 14:56:34

“Чернігів стародавній” в гостях у відомого актора і відкриває таємниці архівних документів…

28.02.2013   14:30Агенцiя

28 лютого о 14.30 у Борисоглібському соборі (на Валу) наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” представлять унікальні документи та фотоматеріали, а також розкажуть про зустріч із відомим російським актором Альбертом Філозовим (головний герой фільму “Допінг для ангелів).
У 1990 році на телеекрани вийшов фільм “Допінг для ангелів”. Хоча ця кінострічка і не здобула великої популярності, але для чернігівців вона стала цікава тим, що у ній можна побачити історичні комплекси та архітектурні об’єкти нашого міста. Зокрема, це стародавній Вал, Спасо-Преображенський собор, Єлецький монастир та Антонієві печери.
Збираючи інформацію про зйомки цього фільму в 1989 році у Чернігові, наукові співробітники заповідника відвідали Музей Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Тут дослідники ознайомилися з деякими документами зйомок фільму “Допінг для ангелів”.
Відвідали науковці заповідника і столицю Російської Федерації – Москву, де зустрілися з народним артистом Росії Альбертом Філозовим.

У січні 2013 року керівники ВАТ “Чернігівреставрація” передали Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” унікальні документи та фотоматеріали.
Зокрема, це плани благоустрою монастирів, проектно-кошторисна документація на ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках архітектури та історії, генплани розвитку історичних міст, фотоальбоми та ін. Датування документів: 1950–2000 рр. “Географія” матеріалів: Чернігів (Троїцький і Єлецький монастирі, Спасо-Преображенський собор, Будинок губернатора, Катерининська церква), Седнів, Ніжин, Прилуки, Полтава (Лубенський монастир), Козелець, Суми, Харків, Дніпропетровськ, Сокиринці, Донецьк (Святогорський монастир) та ін.
Ці документи та фотографії є неоціненним скарбом для дослідників старожитностей, а також архітекторів – для проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках.

Останні новини Чернігівщини

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду 13:40

12 травня в Чернігівській області розпочались планові двотижневі навчальні збори з територіальної оборони, в яких беруть участь 2000 військовозобов’язаних оперативного резерву 2 черги та резервістів 119 окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Північ».

СК

СК "Мена" – володар Суперкубку області 13:35

Пандемія Covid-19 вносить свої корективи в повсякденне життя, внесла вона корективи і у футбольний календар. Лише у травні цього року отримала шанс відбутися боротьба за Суперкубок Чернігівської області з футболу.

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення 12:56

12 травня перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до м. Чернігів, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.