Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 11:28:01

Виставка “Академія мистецтв: на шляху до 100-річчя”

08.02.2013   14:00Агенцiя

У двох виставкових залах Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (у приміщенні Колегіуму на Валу) 8 лютого о 14.00 відкривається унікальна експозиція творів викладачів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури – провідного вітчизняного вищого навчального закладу в галузі художньої та архітектурної освіти, що має академічний напрямок, а також альма-матер більшості українських художників і теоретиків мистецтва. Виставка присвячена 100-річному ювілею академії, заснованої 18 грудня 1917 року.
В експозиції представлено понад 55 творів викладачів національної академії – роботи відомих українських художників (в основному професорів і викладачів академії майже за весь час її існування) і кращі зразки академічного живопису з 1920-х років до нашого часу.
До експозиції увійшли твори на релігійну тематику та класичний іконопис викладачів академії, створені протягом останніх 20 років. Представлені живописні полотна заявили про високий сучасний рівень майстерності, досвід педагогів і перші здобутки студентів.
У творах викладачів академії інтерпретуються кращі традиції школи вітчизняного релігійного мистецтва, відчувається святість, притаманна українському народу.
Ви маєте змогу побачити все різноманіття сучасного сакрального образотворчого мистецтва, глибше зрозуміти минуле і переосмислити його в майбутньому. Таким чином, на прикладі, в основному, дипломних робіт вихованців майстерні монументального живопису і храмової культури професора Миколи Стороженка відвідувачі ознайомляться із зразками сучасного сакрального образотворчого мистецтва.
Поряд із класичним іконописом та композиціями на історико-релігійну тематику в експозиції представлені і твори в жанрі пейзажу та натюрморту.
Презентують виставку 8 лютого у Чернігові ректор академії, професор, Президент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Андрій Чебикін, а також проректор з наукової роботи, доцент, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук. Планується приїзд і професора Олександра Федорука. Доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Олександр Костянтинович Федорук виховав 12 кандидатів мистецтвознавства.

“Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня

За минулі три доби на Чернігівщині виявлено 511 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 18 серпня 11:07

За 15-17 серпня групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 48 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 511 таких предметів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:05

Інформція про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 серпня по 8:00 18 серпня 2022 року

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі

Громади Чернігівщини запрошують до участі в програмі "Кроки для спеціалістів" 10:51

Просторове планування, мобільність, управління відходами, підтримка бізнесу – нові навчальні можливості для громад від U-LEAD

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь

Є загроза ракетних та авіаційних ударів по Україні з території республіки білорусь 08:57

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

 В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини

В’ячеслав Киченок очолив лісове господарство Чернігівщини 08:55

17 серпня у ДП «Чернігівське лісове господарство» відбулося представлення колективу нового директора.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини