Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 10:40:58

Як знизити вагу: правильне харчування або спорт?

10.01.2016   13:01Агенцiя

Що більш ефективне для зниження ваги або боротьби з ожирінням: фізичні навантаження або правильне харчування? Відповідь на це питання вже знайдено, кажуть фахівці.

Якщо ви розриваєтеся між тим, що ж буде ефективніше для нормалізації ваги — скорочення об’єму прийнятої їжі та калорій або регулярні фізичні навантаження — то знайте, що медики вже відповіли на це питання. На їхню думку, в боротьбі із зайвою вагою й ожирінням фізична активність не так ефективна, як перехід на правильне харчування.

Саме таку думку висловили в коментарі, опублікованому British Journal of Sports Medicine, провідні міжнародні експерти з цього питання. За їхніми словами, загальноприйняте уявлення про ефективність спорту дуже поширене, але тепер прийшов час його розвінчати.

За словами кардіолога Асіма Мальхотра, у боротьбі з ожирінням збалансована дієта набагато важливіша за спорт: «Людині, яка страждає ожирінням, не потрібно ні на йоту збільшувати фізичне навантаження, щоб знизити вагу, — потрібно просто менше їсти. Мене найбільше турбує, що суспільству нав'язується ідея про те, що ви можете їсти що завгодно, якщо займаєтеся спортом».

Зрозуміло, фізична активність дуже корисна для здоров'я: вона знижує ризик розвитку багатьох захворювань, в тому числі, серцево-судинних, деменції, діабету. Але все ж вона не стане порятунком для тих, хто страждає від зайвої ваги. Кращий варіант — виключити з раціону надлишкові вуглеводи та цукор, а також визначити, які харчові звички та прихильності стоять на шляху до здорової ваги.

Також варто приділити більшу увагу не кількості споживаних калорій, а їхньому джерелу. Навіть 150 зайвих калорій, які було отримано з цукру, в 11 разів підвищують ризик розвитку цукрового діабету.

Попередні дослідження показали, що у порівнянні з недостатньою фізичною активністю та шкідливими звичками (паління, алкоголь) саме неправильне харчування є більш важливим фактором розвитку багатьох захворювань.

Спорт не може компенсувати шкідливість нездорового харчування: «Це суперечить науці, це неправильно. Якщо у вас погана дієта, то бігом її не виправити», — каже Асім Мальхотра.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 10:34

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 10:28

У малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

"Живописні переливи" 10:07

17 жовтня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулося відкриття персональної виставки Алли Дякончук «Живописні переливи».

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785 09:44

Чернігівському туристично-інформаційному центру (ТІЦ) виповнюється рік. Заслуженим подарунком до першої річниці стало здобуття сертифікату на відповідність стандарту ISO-14785.

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права 09:35

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся з матерями та дружинами загиблих у зоні проведення АТОООС героїв Чернігівщини, членкинями громадської організації «Родина воїна».