Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:29:21

Депутати Чернігівської міськради звернулися до Прем'єра та Мінрегіону щодо ризиків проходження опалювального сезону 2021-2022 років

27.08.2021   16:21Агенцiя

Депутати Чернігівської міської ради 26 серпня одноголосно прийняли рішення офіційно звернутися до Прем’єр-міністра України та Міністра розвитку громад та територій України щодо ризиків проходження опалювального сезону 2021-2022 років через відсутність нормативно-правової бази для затвердження тарифів на постачання теплової енергії і гарячої води та наджорсткі умови постачання газу.

Перед голосуванням чернігівський міський голова Владислав Атрошенко взяв слово, щоб дати пояснення причин цього звернення. Він наголосив, що вже досить тривалий час країна в секторі житлово-комунального господарства перебуває в некерованому стані. Це не тільки його особиста думка, а думка фахівців галузі теплогенерації. Це стан правового нігілізму, хаосу, абсолютно незрозумілих і неадекватних дій і рішень.

Зокрема він повідомив, що меморандум, підписаний Асоціацією міст України та Кабінетом Міністрів України щодо алгоритму дій по погашенню заборгованостей у галузі теплової генерації, наразі не виконується. На жаль, юридичної відповідальності за невиконання такого документу, як меморандум, не існує.  

Також на сьогоднішній день законом 1060, підписаним Президентом України, повноваження щодо встановлення тарифів на тепло і на гаряче водопостачання передані на місцевий рівень. У цьому законі вказаний перелік документів, які повинен спродукувати Кабмін для того, щоби можна було зробити розрахунок цих тарифів і затвердити згідно з розрахунками.

    - Чи це помилково, чи навмисно – але ці регламентуючі документи Кабінетом Міністрів не приймаються. Тобто ми зобов’язані, але не маємо підстав затверджувати ці тарифи, - міський голова.

Владислав Атрошенко нагадав і про заклик Президента України до Кабінету Міністрів і до місцевих органів влади, оскільки вони відповідальні за встановлення тарифів, не підвищувати їх. Очільник Чернігова наголосив на тому, що заклик правильний, але подібні речі в цивілізованому світі закріплюються документами і врівноважуються компенсаторними механізмами.  Адже з ростом ціни на газ та електроенергію, питома вага яких при тепло генерації дуже велика, тарифи вже менші за собівартість гігакалорії.

- Якщо на якомусь рівні влади будь-який посадовець, уповноважений на прийняття таких рішень, говорить про збереження тарифів - то, відповідно, бюджет цього рівня (і якщо це державний рівень – то державний бюджет) повинен компенсувати виробникам збитки, - зазначив міський голова. - У сучасній країні, яка декларує європейське спрямування, не можуть подібні дії робитися без прописаної чіткої компенсаторної процедури: з якого бюджету, за якими розрахунками вони будуть компенсовані.

Фактично ж зараз нема жодного письмового розпорядження Кабінету Міністрів чи відповідного профільного міністра про збереження тарифів. Усі ці заклики робляться в усному режимі.

Міський голова Чернігова наголосив, що в іншому випадку – і саме його ми маємо на сьогодні – компенсувати різницю в тарифах і драконівські штрафні санкції від державного НАК Нафтогаз муситимуть зі своїх бюджетів громади. Тобто мова йде про те, що місцеві бюджети через населення будуть дотувати НАК.

    - Це не ринок, це маразм! – емоційно зазначив міський голова. - Тому ми говоримо за те, що питання збереження тарифів – це прекрасні наміри, але покажіть, будь ласка, звідки гроші і в який спосіб вони будуть компенсовані місцевим бюджетам! За однаковою для всіх формулою. Бо якщо цей чудовий намір не буде вчасно фахово відрегульований – він закінчиться руйнацією місцевих бюджетів. І в кінцевому рахунку мешканець  Чернігова заплатить за збереження тарифів відсутністю інвестицій в медицину, громадський транспорт  і все інше. Ми не купимо обладнання, не купимо білизну – ми ці гроші відшкодуємо генеруючим компаніям і транзитом це піде НАК і привладним компаніям, які генерують електроенергію і транспортують газ, - підкреслив очільник Чернігова.

Саме про ці загрози йдеться у зверненні Чернігівської міської ради до членів Уряду:

 

 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини