Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 10:38:15

В Чернігові активісти ЧЕСНО представили результати дослідження кандидатів в партійних списках

28.09.2012   13:23Агенцiя

Загальні результати: Рух ЧЕСНО дослідив загалом 430 кандидатів з прохідних частин партійних списків 6 провідних партій та виявив 242 кандидата, які порушили принаймні 1 з 4 критеріїв ЧЕСНО.

Зокрема, у списку «Партії Регіонів» - 105 порушників зі 120 проаналізованих кандидатів, в Об’єднаній Опозиції «За Батьківщину!» - 74 порушників зі 120, в «УДАРі» - 19 порушників з 70, в Комуністичній партії України - 23 порушників з 70, у Всеукраїнському об’єднанні «Свобода» - 9 порушників з 25, в партії «Україна - Вперед!» - 12 порушників з 25.

Партійні  лідери: За оцінкою ЧЕСНО, лідер партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська – порушила 4 з 4 критеріїв руху; № 1 у списку ПР Микола Азаров порушив 2 з 4 критеріїв руху; голова КПУ Петро Симоненко – порушив 2 з 4 критеріїв; лідер «Свободи» Олег Тягнибок – порушив 1 з 4 критеріїв. Рух ЧЕСНО не знайшов підтвердженої інформації щодо порушень критеріїв лідером ОО «За Батьківщину!» Арсенієм Яценюком та головою партії «УДАР» Віталієм Кличком.

Топ-порушники  у списках:

Порушення 4 з 4 критеріїв / Наталія Королевська («Україна – Вперед!»).

Порушення 3 з 4 критеріїв  / «Партія Регіонів»: Микола Баграєв, Юрій Іванющенко, Валерій Бондик, Генадій Васильєв, Володимир Малишев, Яків Табачнік, Віктор Янукович, Таріел Васадзе, Андрій Веревський, Євген Сігал, Юрій Мірошниченко. ОО «За Батьківщину!»: Костянтин Бондарєв, Сергій Власенко, Михайло Соколов, Олександр Абдулін, Генадій Москаль, Олександр Дубовой.

КПУ:  Ігор Алексєєв, Спірідон Кілінкаров.

«Фірмові» порушення кандидатів партій:

73 кандидата від ПР та 48 кандидатів ОО «За Батьківщину!» - порушили критерій «Непричетності до корупційних дій».

Представники КПУ лідирують за кількістю поданих законопроектів, що загрожують правам за свободам людини (4 кандидати).

За кількістю порушень критерію прав та свобод людини лідирують (у процентному співвідношенні):  ПР – 32 порушники зі 120 проаналізованих, «Свобода»- 6 з  25.
За індикатором «мова ненависті» (критерій «Відсутності фактів порушень прав та свобод людини») КПУ за кількістю порушників зрівнялася зі «Свободою».

Критерій «Відсутність фактів порушень прав та свобод людини»: Кандидати-списочники найчастіше посягали на життя та здоров’я людей, а також перешкоджали професійній діяльності журналістів. Другу позицію серед порушень займають випадки рейдерства. На третьому місці – використання «мови ненависті».

Критерій «Непричетність до корупційних дій»: Ключовим порушенням за цим критерієм є  підкуп виборців, у переважній більшості випадків до цього вдаються кандидати-мажоритарники. Інші 2 найбільші порушення – розкрадання державного майна, а також зловживання владою.

Критерій «Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя»: Дослідження руху свідчить про непрозорі декларації кандидатів. Серед проблем – приховування реальних прибутків та реєстрація майна на родичів.

Критерій «Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців»:

Рух ЧЕСНО виявив, що більшість кандидатів, які змінили політичну силу під час нинішньої каденції, балотується у мажоритарних округах. Лише 4 порушників цього критерію з чинних парламентарів балотуються за списком ПР.

Реакція партій на дослідження:

19 вересня результати  аналізу партійних списків було  надано партіям для 3-денного  ознайомлення та коментування  перед їх оприлюдненням. Загалом  надійшли апеляції лише від  3 політичних сил. Щодо ВО «Свобода»  - враховано 9 апеляцій з 16 надісланих; щодо партії «УДАР» - враховано 16 з 27; щодо ОО «За Батьківщину!» - 1 апеляцію враховано частково, 1 – відхилено.

Детальні профілі  кандидатів за партійними списками доступні на оновленому сайті www.chesno.org.

Перевірка партійних списків здійснювалася аналітичною командою ЧЕСНО з метою забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого і вільного вибору майбутньої Верховної Ради України (згідно із ст.63 ЗУ «Про вибори народних депутатів»). Перевірка проводилася відповідно до Методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, що позбавлена ідеологічної складової чи упередженості по відношенню до будь-якої особи.

За  додатковими питаннями, будь ласка, звертайтеся до прес-офісу ЧЕСНО: info.chesno@gmail.com

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 10:34

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 10:28

У малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

"Живописні переливи" 10:07

17 жовтня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулося відкриття персональної виставки Алли Дякончук «Живописні переливи».

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785 09:44

Чернігівському туристично-інформаційному центру (ТІЦ) виповнюється рік. Заслуженим подарунком до першої річниці стало здобуття сертифікату на відповідність стандарту ISO-14785.

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права 09:35

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся з матерями та дружинами загиблих у зоні проведення АТОООС героїв Чернігівщини, членкинями громадської організації «Родина воїна».