Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 січня, 15:00:40

Питання погашення заборгованості із заробітної плати в області обговорили в облдержадміністрації

24.07.2012   18:20

24 липня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Звертаючись до присутніх, Станіслав Прокопенко зазначив, що протягом першого півріччя поточного року органам виконавчої влади спільно з соціальними партнерами на місцях та контролюючими органами вдалося дещо поліпшили ситуацію з виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, за попередніми статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 2,4 млн грн або на 11,8% і на 01.07.2012 склала 17,7 млн грн, у т.ч. працівникам економічно активних підприємств – 7,6 млн гривень.

Більш детально про стан ситуації в області присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення Лариса Юрченко.

Так, за її словами, на початок липня поточного року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у 13-ти районах області (Бобровицькому, Варвинському, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському), ще в 4-х районах (Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Щорському) погашено заборгованість працівникам економічно активних підприємств, у 17-ти районах та місті Прилуки погашено борги у промисловості

Найбільшим боржником у промисловості є ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа”, на якому на 1 липня залишалося 2,7 млн грн боргів. Хоча з початку року сума боргу на підприємстві скоротилася майже удвічі, що дає можливість сподіватися на вирішення проблеми щодо виплати заборгованості із заробітної плати та недопущенні її виникнення в подальшому.

У сфері будівництва ситуація теж залишається нестабільною. Найбільшими боржниками є ВАТ “Чернігівбуд” та його структурні підрозділи, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник”, дочірнє підприємство “Чернігівнафтогазгеологія” НАК “Надра України” та його структурні підрозділи.

Як зазначалось на нараді, проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств державного сектору економіки, які знаходяться в управлінні центральних органів влади. Станом на 1 липня сума боргу на державних підприємствах склала 2,5 млн грн (13,9% від загальної суми).

Найбільшими боржниками серед державних підприємств залишаються: ПАТ “Хімтекстильмаш” та його структурний підрозділ дослідний завод, Чернігівторф та його філії.

На підприємствах комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати впродовж червня зменшилася у 3,8 раза або на 354,7 тис. грн, однак на початок липня 125,3 тис. грн залишаються невиплаченими. Це борги по двох підприємствах, які виникли у червні (у Райсількомунгоспі Чернігівської районної ради та Водоканалі Ріпкинського району). За даними моніторингу місцевого управління 9 липня Ріпкинським комунальним підприємством “Водоканал” борги погашено.

Останні новини Чернігівщини

Помилки, які ми всі робимо під час використання смартфонів

Помилки, які ми всі робимо під час використання смартфонів 14:58

Уявити сучасне життя без використання смартфонів просто неможливо. Люди вже звикли, що можуть зателефонувати будь-кому і дістати швидко необхідну інформацію.

Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями

Смачні рецепти вихідного дня: завиванець з маком та вишнями 14:44

Ароматний та смачний завиванець прикрасить ваше чаювання, особливо у вихідний день, коли родина збереться за столом. Поєднання вишень та маку з дріжджовим тістом - це абсолютний смак та досконалий результат.

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року

Гороскоп на тиждень з 20 до 26 січня 2020 року 14:00

21 січня Сонце переходить у знак Водолія, тут також знаходиться Меркурій, що сприяє налагодженню дружніх і родинних зв’язків, а також спільних проектів серед однодумців. Сприятливий час для оформлення документів, складання іспитів, наукових досліджень і самоосвіти.

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення)

19 січня - Хрещення Господнє ((Йордана, Водохреща, Богоявлення) 10:35

За церковним календарем 19 січня відзначають Богоявлення Господнє, хрещення Ісуса Христа і освячують воду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини