Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:44:28

Питання погашення заборгованості із заробітної плати в області обговорили в облдержадміністрації

24.07.2012   18:20

24 липня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Звертаючись до присутніх, Станіслав Прокопенко зазначив, що протягом першого півріччя поточного року органам виконавчої влади спільно з соціальними партнерами на місцях та контролюючими органами вдалося дещо поліпшили ситуацію з виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, за попередніми статистичними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 2,4 млн грн або на 11,8% і на 01.07.2012 склала 17,7 млн грн, у т.ч. працівникам економічно активних підприємств – 7,6 млн гривень.

Більш детально про стан ситуації в області присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення Лариса Юрченко.

Так, за її словами, на початок липня поточного року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати у 13-ти районах області (Бобровицькому, Варвинському, Коропському, Корюківському, Куликівському, Менському, Ніжинському, Н.-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому, Срібнянському, Талалаївському), ще в 4-х районах (Бахмацькому, Борзнянському, Козелецькому, Щорському) погашено заборгованість працівникам економічно активних підприємств, у 17-ти районах та місті Прилуки погашено борги у промисловості

Найбільшим боржником у промисловості є ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа”, на якому на 1 липня залишалося 2,7 млн грн боргів. Хоча з початку року сума боргу на підприємстві скоротилася майже удвічі, що дає можливість сподіватися на вирішення проблеми щодо виплати заборгованості із заробітної плати та недопущенні її виникнення в подальшому.

У сфері будівництва ситуація теж залишається нестабільною. Найбільшими боржниками є ВАТ “Чернігівбуд” та його структурні підрозділи, ПАТ “Будівельна компанія “Домобудівник”, дочірнє підприємство “Чернігівнафтогазгеологія” НАК “Надра України” та його структурні підрозділи.

Як зазначалось на нараді, проблемним залишається питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств державного сектору економіки, які знаходяться в управлінні центральних органів влади. Станом на 1 липня сума боргу на державних підприємствах склала 2,5 млн грн (13,9% від загальної суми).

Найбільшими боржниками серед державних підприємств залишаються: ПАТ “Хімтекстильмаш” та його структурний підрозділ дослідний завод, Чернігівторф та його філії.

На підприємствах комунальної форми власності заборгованість із виплати заробітної плати впродовж червня зменшилася у 3,8 раза або на 354,7 тис. грн, однак на початок липня 125,3 тис. грн залишаються невиплаченими. Це борги по двох підприємствах, які виникли у червні (у Райсількомунгоспі Чернігівської районної ради та Водоканалі Ріпкинського району). За даними моніторингу місцевого управління 9 липня Ріпкинським комунальним підприємством “Водоканал” борги погашено.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини