"Революційні зміни" провести не вдалося…
Очікування про знищення Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації, як це проходило в деяких інших регіонах, не підтвердилося.

Павло Пущенко
Організатори цього процесу підготувалися «на двійку». Ними виступили Ігор Андрійченко, голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Демократичний Альянс", Геннадій Висоцький, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Спілка молодих політологів України", Євген Малецький, виконавчий директор Міської громадської організації "Асоціація безперервної фахової освіти "АТЕНЕУМ" та Павло Пущенко, голова Чернігівської міської молодіжної громадської організації "Освітній центр "Ініціатива".
Наприкінці лютого вони і ще три члени Громадської ради призупинили своє членство. Тоді чернігівську ОДА очолював ще Володимир Хоменко. Причиною призупинення членства стало те, що «в умовах, коли в країні фактично впроваджується диктатура, коли громадянському суспільству влада оголосила відкриту війну, не бачимо можливим для себе подальше перебування у складі Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації». Взагалі, за регламентом громадської ради такого поняття як «призупинення членства» не передбачено. Але хоча Громадською радою і не було виконано їх вимог засудження кровопролиття, влаштованого владою у Києві та розслідування і покарання винних у захопленні майна громадських організацій на Євромайдані у Чернігові, активісти відновили власну участь у діяльності цього дорадчого громадського органу.
На останньому засіданні Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації громадські активісти запропонували її представникам розпустити Громадську раду. Ця заява більшістю присутніх була сприйнята негативно. Організатори не врахували діючих реалій. Новопризначений голова Чернігівської ОДА ВОлодимир Івашко вже провів першу зустріч з членами президії Громадської ради. Про що йшлося у повідомленні прес-служби облдержадміністрації «Голова облдержадміністрації: "Робота нової влади має бути посилена важелями громадського контролю"»:
- Інформуючи про роботу Громадської ради, перший заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна, зауважила, що її діяльність будується на захисті пріоритетів чернігівської громади та висловила побажання новій владі сприймати Громадську раду не як конкурента, а як рівного партнера. Голова облдержадміністрації погодився з цим та зазначив, що усі важливі рішення мають прийматися із залученням фахівців та широких кіл громадськості. Члени президії Громадської ради окреслили основне коло питань, над якими наразі працюють її комітети у галузях економіки та підприємництва, агропромислового розвитку, охорони здоров’я, культури, духовності та релігії. Очільник області підкреслив, що влада відкрита до співпраці та закликав Громадську раду до плідної роботи, - йшлося у повідомленні.
«Заколотники» не врахували, що процес співпраці головного дорадчого органу області з новим головою облдержадміністрації був вже запущений. І, мабуть це правильно. Аналізуючи діяльність цього дорадчого органу, можна впевнено казати, що він жодного разу не був нічим політичним інструментом.
Якщо ж активісти насправді намагалися внести зміни у роботу Громадської ради, то вони повинні були ініціалізувати не саморозпущення, а оновлення складу цього дорадчого органу шляхом залучення до нього нових представників громадськості. Тих, хто хоче насправді працювати, а не перерозподіляти портфелі.
І ще одне. Про «конструктивну роботу» в Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації тих, хто вимагав її розпустити говорить хоча б такий факт, що відразу після заяв вони покинули засідання…
До теми:
Вийшли з Громадської ради при ОДА у знак протесту. ВІДЕО
Голова облдержадміністрації: "Робота нової влади має бути посилена важелями громадського контролю"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).