Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 23:02:13

"Революційні зміни" провести не вдалося…

20.03.2014   12:26

Очікування про знищення Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації, як це проходило в деяких інших регіонах, не підтвердилося.

Павло  Пущенко

Павло Пущенко

Організатори цього процесу підготувалися «на двійку». Ними виступили Ігор Андрійченко, голова Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Демократичний Альянс", Геннадій Висоцький, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Спілка молодих політологів України", Євген Малецький, виконавчий директор Міської громадської організації "Асоціація безперервної фахової освіти "АТЕНЕУМ" та Павло Пущенко, голова Чернігівської міської молодіжної громадської організації "Освітній центр "Ініціатива".

Наприкінці лютого вони і ще три члени Громадської ради призупинили своє членство. Тоді чернігівську ОДА очолював ще Володимир Хоменко. Причиною призупинення членства  стало те, що «в умовах, коли в країні фактично впроваджується диктатура, коли громадянському суспільству влада оголосила відкриту війну, не бачимо можливим для себе подальше перебування у складі Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації». Взагалі, за регламентом громадської ради такого поняття як «призупинення членства» не передбачено. Але хоча Громадською радою і не було виконано їх вимог засудження кровопролиття, влаштованого владою у Києві та розслідування і покарання винних у захопленні майна громадських організацій на Євромайдані у Чернігові, активісти відновили власну участь у діяльності цього дорадчого громадського органу.

На останньому засіданні Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації громадські активісти запропонували її представникам розпустити Громадську раду. Ця заява більшістю присутніх була сприйнята негативно. Організатори не врахували діючих реалій. Новопризначений голова Чернігівської ОДА ВОлодимир Івашко вже провів першу зустріч з членами президії Громадської ради. Про що йшлося у повідомленні прес-служби облдержадміністрації «Голова облдержадміністрації: "Робота нової влади має бути посилена важелями громадського контролю"»:

- Інформуючи про роботу Громадської ради, перший заступник голови Громадської ради Наталія Проскуріна, зауважила, що її діяльність будується на захисті пріоритетів чернігівської громади та висловила побажання новій владі сприймати Громадську раду не як конкурента, а як рівного партнера. Голова облдержадміністрації погодився з цим та зазначив, що усі важливі рішення мають прийматися із залученням фахівців та широких кіл громадськості. Члени президії Громадської ради окреслили основне коло питань, над якими наразі працюють її комітети у галузях економіки та підприємництва, агропромислового розвитку, охорони здоров’я, культури, духовності та релігії. Очільник області підкреслив, що влада відкрита до співпраці та закликав Громадську раду до плідної роботи, - йшлося у повідомленні.

«Заколотники» не врахували, що процес співпраці головного дорадчого органу області з новим головою облдержадміністрації був вже запущений. І, мабуть це правильно. Аналізуючи діяльність цього дорадчого органу, можна впевнено казати, що він жодного разу не був нічим політичним інструментом.

Якщо ж активісти насправді намагалися внести зміни у роботу Громадської ради, то вони повинні були ініціалізувати не саморозпущення, а оновлення складу цього дорадчого органу шляхом залучення до нього нових представників громадськості. Тих, хто хоче насправді працювати, а не перерозподіляти портфелі.

І ще одне. Про «конструктивну роботу» в Громадської ради при Чернігівській обласній державній адміністрації тих, хто вимагав її розпустити говорить хоча б такий факт, що відразу після заяв вони покинули засідання…


До теми:

Вийшли з Громадської ради при ОДА у знак протесту. ВІДЕО

Голова облдержадміністрації: "Робота нової влади має бути посилена важелями громадського контролю"
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини