Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 14:46:41

"За" і "проти" європейського вибору України

14.11.2013   10:35Агенцiя

Сьогодні, як то кажуть, на порядку денному нашого життя стоїть одвічне питання «бути чи не бути?». Саме такими словами можна охарактеризувати ситуацію, яка склалася навколо підписання Угоди про асоціацію.

 «Не підписана Угода — це не кінець світу. Я схиляюсь до думки, що, можливо, нам варто почекати, аби не заплатити за нашу присутність у ЄС завелику ціну», — каже керівник громадської організації «Фонд сприяння демократичним виборам» Володимир Сизих. «Нещодавно Прем'єр Микола Азаров вже заявив про майже фантастичну суму у 160 мільярдів, яку має «заплатити» Україна за підписання Угоди. Навіть найбільш обережні підрахунки економістів говорять про 3-5 мільярдів євро можливих втрат у перші роки дії Угоди. Також називаються галузі, які можуть найбільше постраждати: авіаційна, машинобудівна, вугільна, металургійна, хімічна тощо».
Володимир Сизих вважає, що через  обмеження імпорту до Росії, українські виробники можуть зазнати значних  збитків. А Україні поки що не запропонували механізму компенсації втрати російського ринку. Крім того, помиляються ті, хто вважає, що Угода про асоціацію обернеться негайною  фінансовою допомогою Україні з боку ЄС: європейська фінансова модель надто неповоротка і забюрократизована, а з моменту прийняття рішення про фінансування проектів до надання перших траншів проходять довгі місяці.
 
Угоду про асоціацію  з ЄС Україна планує підписати  на саміті Східного партнерства у  Вільнюсі 28—29 листопада. До складу української делегації, яка буде присутня у Вільнюсі на саміті, увійде віце-президент Українського Союзу промисловців та підприємців, президент групи компаній «Провіант», депутат Чернігівської облради Валентин Запорощук.
«Я повірю у підписання угоди лише тоді, коли побачу це на власні очі», - ділиться думками Валентин Анатолійович. «Адже дуже багато ситуацій склалося навколо цього: митний союз, питання Юлії Тимошенко... З приводу Тимошенко вважаю, що це втручання у внутрішні державні справи.»
«Україна прагне до ЄС, але чомусь умови вступу для нас відрізняються від умов, які були представлені іншим державам (наприклад, Польщі).
Якщо ми не підпишемо угоду, то виникне пауза, яка зіграє проти нас. У разі підписання Угоди — Україною зацікавляться інвестори, і сусідніх держав також.
Під час нещодавньої зустрічі Президента із представниками УСПП та Федерації профспілок підприємці казали, що їм потрібен час для переобладнання їхнього виробництва для роботи за європейськими стандартами. Я розумію їх занепокоєння. Дійсно, деяким галузям потрібен для цього не один рік. Однак особисто я переконаний: якщо Угоду не підпишемо, то від цього постраждає економіка України».

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини