Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 17:45:52

Про роботу управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради

17.11.2011   08:26

Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення відповідно до покладених на нього завдань і повноважень здійснює наступні основні функції:

1) реалізація державної політики в сфері цивільної оборони, захисту населення й території міста від надзвичайних ситуацій.

2) організація відбудовних робіт по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і подій.

3) розробка й здійснення заходів щодо підтримки готовності органів управління й сил територіальної підсистеми цивільного захисту міста до дій по призначенню в мирний час і в особливий період.

4) оперативне оповіщення населення про погрозу або виникнення надзвичайної ситуації;

5) організація захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій.

Про це на розширеній міській нараді інформував начальник управління з питань НС та ЦЗ населення міської ради Олександр Кузнецов. Він підвів підсумки виконання плану цивільної оборони за 2011 рік. Основні зусилля органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, зазначив він, були спрямовані на підвищення ефективності управління в забезпеченні безпеки населення й території, проведення профілактичних заходів щодо зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру, збереження життя й здоров’я населення міста.

Загальний стан техногенної безпеки міста Чернігова в 2011 році, за словами доповідача, залишається стабільним. Основними можливими джерелами техногенної погрози є потенційно небезпечні об’єкти.

На території міста здійснюють свою діяльність 53 підприємства різної форми власності, на яких функціонує 88 потенційно-небезпечних об’єкти, з них: 64 – вибухонебезпечних; 16 – хімічно небезпечних; 6 – пожежонебезпечних; 2 – екологічно небезпечних об’єкта. Найбільша ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру можлива на 7 хімічно-небезпечних підприємствах (“Сан Інбев Україна”, “Ритм”, “Чексіл”, Молокозавод, ТЕЦ, Хімволокно, Маслосирбаза), які у своєму виробничому процесі використовують сильнодіючі отруйні речовини. Аміак, соляна й сірчана кислота, а також інші хімічно-небезпечні речовини, що являють серйозну загрозу для населення й екології міста.

Чернігів по ступеню хімічної небезпеки віднесений до III категорії (у зону можливого хімічного зараження попадає 28% території).

Серйозну небезпеку для населення міста представляє весняний пропуск паводкових вод. У зону підтоплення попадають низинні ділянки території міста: Лесковиця, Кордівка, устя ріки Стрижень (у зоні підтоплення може виявитися до 600 житлових будинків і понад 1800 людей).

З початку року в місті надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру не зареєстровано, але виникло 47 надзвичайних подій, у тому числі: 14 випадків виявлення боєприпасів годин Великої Вітчизняної війни (усього знищено 18 боєприпасів, з них: 13 артилерійських снаряда, 4 мінометні міни); 17 випадків виявлення хімічно небезпечних речовин (ртуть); 3 випадки фіктивного мінування об’єктів соціальної сфери (школа №14, нічний клуб “Анкор”; рибний павільйон ринку “Центральний”); 1 випадок часткового руйнування об’єкта життєзабезпечення міста (порив напірного каналізаційного трубопроводу); 1 випадок отруєння людей вигарним газом без летального результату; 10 випадків загибелі людей на воді; 1 випадок виявлення амброзії.

Протягом 2011 року випадків викиду в навколишнє середовище хімічно небезпечних речовин на території міста не відзначалося. Джерел радіоактивного зараження на території міста немає. Випадків захворювання тварин сказом не зафіксоване.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій проведено 15 засідань міської комісії техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій.

Залежно від оборонного й економічного значення, чисельності населення, а також наявності об’єктів, що представляють небезпеку, здійснюється надання категорій населеним пунктам по групах цивільної оборони. Відповідно до цих правил місто Чернігів віднесений до другої категорії по цивільній обороні.

З початку року фахівцями управління перевірялася готовність служб цивільного захисту діяти за своїм призначенням, а також стан цивільної оборони й техногенної безпеки на підприємствах, в організаціях і установах міста, у тому числі на підприємствах м’ясомолочної і харчової промисловості. У перевірках взяли участь фахівці УМЧС України в Чернігівській області, СЕС, ветеринарної медицини, охорони праці, інспекції по охороні навколишнього середовища. За результатами перевірок складені акти й приписання, визначені строки усунення виявлених недоліків.

Для захисту населення від впливу надзвичайних ситуацій використовуються захисні спорудження цивільної оборони. У місті створений фонд захисних споруджень у кількості 102 одиниці, у тому числі одне протирадіаційне вкриття.

Під постійним контролем управління перебуває виконання “Програми по охороні життя людей на водних об’єктах міста Чернігова на 2011-2015 роки”. В 2011 році на виконання заходів, передбачених програмою, виділено 128 тис. грн.

У місцях масового відпочинку людей біля води діяли сезонні рятувальні пости (Деснянський район – 3 поста, Новозаводський район – 1 пост). Протягом купального сезону працівниками управління проведено 26 рейдів-перевірок місць відпочинку спільно з фахівцями Чернігівського міського відділу УМЧС України, проведене обстеження й очищення дна акваторії пляжу кращими професійними водолазами Київської морської школи, перевірена готовність міської водолазно-рятувальної станції. Інформація з результатів перевірок передавалася через засоби масової інформації.

Завдяки наявності сезонних рятувальних постів у місцях масового відпочинку людей у води було врятовано – 4 чіл., у тому числі 1 дитина. На жаль, вжиті заходи не змогли повною мірою запобігти загибелі людей на воді. Протягом року на водних об’єктах міста загинуло 10 людей. Основною причиною загибелі людей є зневага правил поведінки на воді.

На створення матеріального резерву об’єктового рівня підприємствами, установами й організаціями витрачено близько 1,5 млн. грн. У ході виконання плану першочергових заходів і робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на об’єктах в 2011 році підприємствами, установами й організаціями міста також витрачено понад 56 млн. грн.

Підготовка керівного складу й фахівців у сфері цивільного захисту проводиться на обласних і міських курсах цивільної оборони. 13-14 жовтня на базі обласних курсів цивільної оборони проведені заняття з членами міської комісії техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій та начальниками спеціалізованих служб цивільного захисту. З метою вдосконалення навичок органів керування й сил цивільного захисту діяти по своєму призначенню підготовлені й проведено три штабні тренування й одне командно-штабне навчання.

Особлива увага приділяється питанню інформаційно-просвітньої роботи з населенням міста з питань дотримання правил безпеки на виробництві й у побуті та навчання населення вмілому використанню засобів захисту й діям при виникненні різних надзвичайних ситуацій, про що управління постійно сповіщає населення у засобах масової інформації.

Крім того, фахівці управління надають необхідну допомогу жителям міста в ході розгляду письмових звернень громадян, при виїздах на місце подій, а також під час особистих прийомів громадян.

О. Кузнєцов вказав також на основні завдання цивільної оборони на 2012 рік, спрямовані на підвищення рівня захисту населення й території від надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.