Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:07:09

Радник Залужного Семен Кабакаєв: «Допоки у білорусі є Лукашенко - звідти постійно буде надходити загроза»

12.07.2022   09:19Агенцiя

Можливе вторгнення з боку білорусі - одна з топ-тем, які обговорюються в Україні та Чернігівщині чи не найактивніше з усіх.

Блогер та молодший лейтенант ЗСУ, член експертної групи при Головнокомандувачі ЗСУ Залужному Семен Кабакаєв у YouTube-каналі «Орестократія» шеф-редактора сайту «Обозреватель» Ореста Сохара зізнається: шанси на те, що лукашенківська диктатура може зайти далеко - надзвичайно високі.

Ймовірність повномасштабного вступу цієї країни у війну на боці росії Кабакаєв оцінює на рівні 80%.

- Є така інформація з наших розвідувальних джерел, що коли путін почав змушувати Лукашенка відправляти армію воювати з нами, то Лукашенко зібрав з ряда соціологічних служб - державних та приватних - чи готові військові морально до мобілізації і т.д? Маленький відсоток людей - до 10% - був готовий на такі дії. Близько 90% військових сказали: ми не готові, ми не хочемо, ми не будемо. І він з цими папірцями пішов до путіна. І сказав: я готовий давати вам бази, ракети, снаряди, припаси, дрони… але своїх людей - ні. Бо потім мої проти мене повернуть зброю, опозиція цим скористається і мене тут швиденько скинуть.

Однак, час для подібних аргументів вже вичерпаний, переконаний Кабакаєв. Оскільки всі ресурси білорусі - вже задіяні, окрім того, з території цієї країни пускають на Україну ракети. Туди постійно заїжджає техніка, зброя, - розповідає молодший сержант.

Чи зможе Лукашенко переламати своїх військових? Семен Кабакаєв вважає, що так. Це лише питання часу та сили шантажу від путіна.

- Лукашенко намагається до останнього відтягти цей момент. Чи вийде це у нього? Я вважаю, що ні.

Чим це загрожує для України? Найбільша загроза - розтягування фронту уздовж всього кордону з білоруссю. Інше питання - збільшення ворожого військового контингенту за рахунок резервістів. На думку експерта, тут проблема для України не стільки у питанні збільшення кількості наших солдату відповідь - як у тому, що їм усім буде потрібна зброя.

- Люди є, вони готові, вони хочуть воювати. Але чи нададуть нам партнери достатньо зброї?

Третя проблема - військова тактика, до якої може вдатися ворог: або це просто велика кількість піхоти, як було у березні, або це так, як росіяни воюють зараз на Сході - відпрацювала артилерія, висунулася піхота. Піхоту відбили - знов запрацювала артилерія.

- Це - класична тактика часів Другої світової… але як би там не було, білорусь постійно буде загрозою, допоки там є Лукашенко, - резюмує військовий аналітик.

Чи може Україна відповідати артилерією по військовим базам у білорусі? Кабакаєв вважає: чому б і ні? Зрештою, така тактика вже відпрацьована по території росії.

- Ми всі бачили, як там вибухали аеродроми, склади.

- Але ж наші кажуть «нас там немає»!

- Бо то не ми (сміється). Засобів у Збройних силах, які дістають або можуть знищити пункти дислокації у білорусі - у нас вистачає. Для цього просто потрібно більше зброї, яка знищить більше ворога.

Чи буде наступ по всій лінії кордону - фахівець не може сказати. Так само важко сказати і що до конкретної дати можливого наступу - «це все одно, що спробувати вгадати, що у путіна в голові..», вважає Кабакаєв.

Також велику небезпеку чаїть у собі і ситуація навколо Сувалкського коридору: ділянки кордону білорусі з Литвою, через який росіяни можуть потрапити до Калінінградського анклаву, розв‘язавши таким чином війну з країнами НАТО.

Головний острах ЄС та Альянсу полягає у тому, що вони побоюються, що росія може застосувати ядерну або хімічну зброю, цим і пояснюється млявість реакції блоку НАТО по відношенню до війни на території України та небажання закривати небо над нею.

Чим тут можна зарадити? Семен Кабакаєв вважає: потрібно повсякчас намагатися достукатися до європейських лідерів, пояснюючи - не хочете путіна у себе - давайте зброю Україні. Якомога більше зброї. Потрібні спільні скоординовані дії. А ще - готовність воювати за власну країну на десятиліття.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини