Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 січня, 10:15:01

Виплата боргів із заробітної плати - один із пріоритетів діяльності Чернігівської ОДА

10.12.2020   10:44Агенцiя

8 грудня заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко провів спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. До обговорення також долучилися керівники підприємств-боржників Чернігівщини.

– Захист трудових прав і, в першу чергу, права на оплату праці є одним із ключових завдань державної влади. Тож маємо якнайшвидше ліквідувати заборгованість по зарплаті та соціальним виплатам, – наголосив Олександр Савченко. Він зазначив, що наразі спеціалісти структурних підрозділів ОДА систематично проводять моніторинги стану погашення заборгованості із заробітної плати та контролюють виконання графіків її погашення на економічно активних підприємствах міста та області. Триває робота щодо підвищення ефективності роботи місцевих Комісій та робочих груп, стосовно дотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення тіньової зайнятості. Органи виконавчої влади у межах своїх повноважень постійно координують роботу підвідомчих галузевих підприємств щодо додержання чинного законодавства з праці, передусім у частині мінімальних гарантій з оплати праці, своєчасності її виплати, сприяння динамічному зростанню рівня оплати праці в межах виділених фінансових ресурсів.

Про ситуацію з погашенням боргів із заробітної плати та інших платежів на підприємствах докладно розповів директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. Він зазначив, що станом на 1 листопада цього року загальна сума заборгованості із виплати зарплати найманим працівникам 30-ти обласних підприємств становила майже 19 мільйонів гривень. Це майже на 53% більше, ніж на початок цього року. Найбільшими боржниками залишаються: ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» та ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів». Олег Русін наголосив, що основна частка боргів припадає на промислові підприємства. При цьому відсутня заборгованість із виплати зарплати серед будівельних підприємств. У сільськогосподарській сфері станом на 1 листопада 0,6 мільйона гривень боргу. Найбільшим боржником є дослідне господарство «Чернігівське» Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України (463,1 тисячі гривень).

Серед основних причин існування заборгованості із зарплати Олег Русін назвав низьку платоспроможність підприємств, відсутність державного замовлення, наявну дебіторську заборгованість, зменшення обсягів виконаних робіт, тимчасове призупинення діяльності внаслідок впливу пандемії COVID-19 та інше.

Заборгованість з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду на Чернігівщині з початку року зросла на 6,4 мільйона гривень (станом на 1 грудня — 80,7 мільйона). При цьому борг по страхових внесках зменшився і складає 10,3 мільйона гривень. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко. Посадовець зазначив, що найбільшими боржниками є ДП "Чернігівнафтогазгеологія" (9,5 мільйона гривень), ПАТ "Чернігівбуд" (8,4 мільйона) та ПАТ "Чернігівський завод радіоприладів" (8,1 мільйона).

Заступник начальника Управління Держпраці в області Ірина Хоменко поінформувала, що впродовж останніх 11 місяців питання оформлення трудових відносин вивчалося у ході 385 інспекційних відвідувань. Без належного оформлення трудових відносин встановлено факт використання найманої праці 193 осіб.

Також Ірина Хоменко зазначила, що за порушення встановлених строків виплати заробітної плати суб’єктам господарювання винесено 13 фінансових санкцій на загальну суму 183,4 тисячі гривень (більше половини вже сплачено). Всього ж цьогоріч на виконання приписів державних інспекторів праці підприємства-боржники сплатили 35,3 мільйона гривень.

Підбиваючи підсумки, учасники засідання вирішили зобов’язати органи місцевої влади провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо створення належних умов праці, постійного підвищення рівня зарплати та вчасної її виплати.

Структурним підрозділам ОДА, РДА, виконавчим комітетам міських рад Чернігова, Ніжина, Новгорода-Сіверського, Прилук рекомендовано продовжити співпрацю з метою подолання тіньової зайнятості та легалізації виплати заробітної плати шляхом взаємодії та постійного діалогу в межах повноважень кожного. Особливу увагу слід приділити превентивним заходам з недопущення проявів «тіньової зайнятості». З метою ліквідації заборгованості також потрібно посилити співпрацю з контролюючими та правоохоронними органами.

Управлінню Держпраці в області забезпечити оперативне реагування на звернення громадян про факти використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Керівникам підприємств-боржників рекомендовано розробити чіткий план дій по погашенню існуючої заборгованості.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Ведення вагітності та пологи. Результати пресбрифінгу НСЗУ

Ведення вагітності та пологи. Результати пресбрифінгу НСЗУ 10:06

З 1 квітня 2020 року жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність. У свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Крім того, українки мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг 09:47

Програма «U-LEAD з Європою», напрям з покращення якості надання адмінпослуг для населення, продовжує конкурс журналістських робіт для ЗМІ «Наближаючи послуги» до 11 лютого 2021 року.

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки 09:43

Бачили картини з камінців на стінах будівель? Їх створили художники 1960-1990-х років. Подібні мозаїки митців Х-ХІІІ століття і досі прикрашають храми України. Вони пережили війни, стихійні лиха, різні режими, але в сучасному міському просторі більш нові роботи, виконані тими ж візантійськими техніками, виявилися зайвими. В останні 10 років їх активно знищують.

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину 09:08

16 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря в рамках робочої поїздки на Чернігівщину ознайомився з ходом реставрації будівлі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Чернігові та огляд території у Новгород-Сіверському, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.