У Чернігівській ОДА обговорили діяльність природних парків
25 жовтня у Чернігівській ОДА провели онлайн-засідання під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка, в ході якого проаналізували діяльність природних парків та обговорили плани на 2021 рік.

У нараді взяли участь представники парків, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Характерна риса природних парків – унікальні ландшафти, різноманіття рослинного і тваринного світу, що зустрічаються у тій чи іншій місцевості. Такі природні території знаходяться під особливою охороною держави. Це дає можливість забезпечити екологічну рівновагу, компенсувати вплив людини на довкілля та зберегти принаймні частину природи у первозданному вигляді.
- Важливо об’єднувати зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, адміністрацій парків та населення для збереження цінних до заповідання територій, покращення їх стану та недопущення втрати їх значущості, - зауважив Олександр Савченко.
Серед питань, розглянутих на засіданні - функціонування природних парків, які мають спеціальну адміністрацію, утворену відповідними органами. У переліку таких об’єктів - два національні природні парки – Ічнянський та Мезинський, дендропарк «Тростянець», три регіональні ландшафтні парки (РЛП) – «Міжрічинський», «Ніжинський» та «Ялівщина».
Зокрема, органом управління Ічнянського та Мезинського національних природних парків є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, а дендропарку «Тростянець» – Національна академія наук України. Органом управління комунальних закладів «РЛП «Міжрічинський» та «РЛП «Ялівщина» є Департамент екології та природних ресурсів, а комунальний заклад «РЛП «Ніжинський» у підпорядкуванні Ніжинської районної ради.
Представники парків прозвітували про проведену роботу та окреслили ряд проблемних питань. Серед яких – недостатність фінансування, що ускладнює проведення природоохоронних заходів, необхідних для захисту та збереження зелених насаджень. На погіршення фінансового стану паркових зон також значно вплинула "коронакриза" - карантинні обмеження унеможливили проведення екскурсій, які були одним з джерел наповнення спеціальних фондів парків.
Актуальним залишається й кадрове питання. Через нестачу спеціалістів досить важко знайти кваліфікованих екскурсоводів та персонал для виконання поточної роботи в адміністрації парку.
Окремо розглянули результати перевірок, проведених Державною екологічною інспекцією Чернігівської області у 2020 році. Зокрема, в ході перевірок Ічнянського і Мезинського національних природних парків суттєвих порушень виявлено не було. У 2021 році планується проінспектувати діяльність комунальних закладів «РЛП «Міжрічинський» та «РЛП «Ялівщина».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.