У чотирьох лікарнях Чернігівщини встановили новітні системи молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу
На сьогодні стратегія розвитку фтизіатричної служби передбачає впровадження підходу, орієнтованого на потреби пацієнта та забезпечення інтегрованих послуг. У більшості випадків це довготривале амбулаторне лікування, втримати на якому пацієнта дуже важко, зазначають профільні фахівці. Ще складніше ефективно завершити це лікування.

На весь процес впливає низка об’єктивних факторів, одними з яких є рання діагностика, контроль за прийомом препаратів, соціально-психологічний супровід та інше. Тому зменшення в області захворюваності на туберкульоз майже на 24% (порівняно з 2018 роком) медики вважають наслідком недовиявлення.
Про ці та інші проблеми, а також досягнення у боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу говорили вчора, 27 грудня, учасники засідання профільної обласної ради.
За словами меддиректора Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб Жанни Карпенко, найпоширеніша модель амбулаторного лікування на Чернігівщині - медико-соціальний супровід від благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА». Його суть полягає у постійному контролі за прийомом ліків, змінами фізичного та психологічного стану хворого. Упродовж 11 місяців таким чином лікувалися більше пів сотні пацієнтів.
Попри те, що дуже часто важко знайти фахівця, який би доставляв ліки у віддалені населені пункти та контролював прийом препаратів, ситуація змінюється на краще, переконана голова правління благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко. Адже хворі вже починають розуміти, що лікування — це затяжний процес, і переривати його аж ніяк не можна. Крім того, поступово поглиблюється співпраця із сімейними лікарями.
В області також працюють ДОТ-кабінети, практикують лікування за скап-зв’язком.
Варто зазначити, що у жовтні в чотирьох лікарнях інтенсивного лікування - Чернігівській міській № 2, Прилуцькій та Ніжинській ЦМЛ, Корюківській ЦРЛ - за кошти глобального фонду встановлені системи Gene Xpert, які дозволяють зробити якісну молекулярно-генетичну діагностику туберкульозу.
Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатувала інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювала та узгодила перелік подальших дій, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.