Про кращі практики управління фінансами дізналися представники громад Чернігівської та Київської областей
Днями Городнянську та Корюківську ОТГ відвідали представники громад Чернігівської та Київської областей. Навчальний візит «Кращі практики управління місцевими фінансами в сфері освіти та медицини, автономізація закладів» організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Навчальний візит передбачав обмін кращими практиками у сфері управління місцевими фінансами, оптимізації освітніх та медичних мереж тощо, повідомив Чернігівський ЦРМС.
Ірина Кудрик, керівник Чернігівського ЦРМС, познайомила учасників візиту з програмою навчальної поїздки. Вона розповіла про сучасний стан децентралізації в Чернігівській області, а також розповіла про особливості Городянської та Корюківської громад.
У Городнянській ОТГ гостей зустрічав Андрій Богдан, Городнянський міський голова. Він презентував основні досягнення громади та розповів про можливості та загрози, які виникають на шляху трансформації освітньої мережі, автономізації закладів. Також міський голова поділився досвідом створення фінансових передумов для розвитку позашкільного та професійного навчання в громаді, а також розповів про оптимізацію закладів культури та пояснив як зробити сферу культури прибутковою.
«Городнянська ОТГ особлива тим, що власні доходи громади відносно скромні, тому міський голова і його команда з кожним роком стараються якомога ефективніше використовувати кошти, при цьому збільшуючи доходи. Учасникам навчального візиту були представлені шляхи збільшення власних доходів та конкретні приклади ефективного використання коштів у громаді», - зазначив Микола Стасюк, радник з муніципального розвитку Чернігівського ЦРМС.
Учасники візиту відвідали автономізовані заклади освіти у громаді. Слід зазначити, що автономізація закладів освіти Городнянської міської ради – унікальна практика управління освітою в ОТГ Чернігівщини.
Учасники навчального візиту дізналися як у громаді організовано управління фінансами в Городнянській ОТГ. Володимир Пінчук, начальник фінансового управління Городнянської міської ради, розповів як залучати додаткові джерела доходів та оптимізувати видатки. Також був представлений досвід взаємодії органу державної влади та громадянського суспільства на прикладі програми "Громадський бюджет Городнянської ОТГ".
Досягнення та здобутки Корюківської громади презентував її голова Ратан Ахмедов. Системний технократичний підхід до управління і обсяги зробленої роботи вразили учасників. Міський голова розповів про організацію роботи міської ради, старостинських округів, комунального господарства, презентував досвід ОТГ з управління місцевими фінансами.
Учасники навчального візиту дізналися, що у громаді запроваджений проектний підхід у фінансуванні закладів освіти. Також гості ознайомилися з організацією навчального процесу та сучасними нововведеннями представники громад ознайомилися на прикладі міської школи №4, де впроваджена інклюзивна освіта.
У Корюківському Центрі первинної медико-санітарної допомоги та центральній районній лікарні разом з керівниками гості обговорювали питання організації роботи первинної та вторинної ланок охорони здоров’я в умовах автономізації. Головний лікар Корюківської районної лікарні Сергій Пивовар розповів гостям про досвід підготовки закладу вторинної медичної допомоги до автономізації і про взаємодію закладів первинної та вторинної медичної допомоги.
"Подібні навчальні візити дуже важливі, адже це безцінний обмін досвідом, який потім можна бути застосувати у своїй громаді. Гості отримати необхідну інформацію для подальшого впровадження у себе на місцях та обмінялись контактами з посадовими особами Городнянської та Корюківської ОТГ", - підкреслив Микола Стасюк.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).