Дно річки на пляжі "Золотий берег" додатково перевірили двома способами: у зоні купання небезпечних ям немає
27 червня додатково перевірили дно Десни на міському пляжі "Золотий берег".

Таку перевірку ініціювали на початку тижня - 24 червня на засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Тоді була озвучена інформація про зростання кількості загиблих в області під час купання. Додатково у соціальних мережах лунали припущення, що трагічні випадки на міському пляжі трапляються через 4-метрові ями та вири, що утворились у місці для купання.
Перевірку проводили у два способи. Спершу дно дно вздовж пляжу обстежили ехолотом – спеціальним приладом для вимірювання глибини.
- Ми пройшли ехолотом, подивились всі глибини. У нас зараз до буйків немає ямок, дно рівне, перепад іде 1,6-1,8 метрів. За буйками на середину Десни глибина починається 2,2 до 3,5 метрів, - прокоментував Григорій Годун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради.
Після цього дно річки дослідив водолаз. Висновок: у зоні купання небезпечних ям немає.
- Тут таких ямок 4-5 метрів немає. Є невеликі ямки, але сама річка – тут не буде пологого дна. Ці всі перепади прибрати й зробити ідеально рівно – це треба регулювати повністю річку, залити дно все бетоном – тоді не буде ніяких ямок. В Десні є вири, але, моя думка, тут, в зоні пляжу, можливо якісь незначні злиття потоків і є, але конкретних вирів тут немає, які можуть затягувати людей. Річка сама по собі, по своїй фізіології – небезпечна, вона все життя була небезпечною. Весь час тут тонули люди. Для людини, яка вміє нормально плавати – тут безпечно. Для людини, яка погано плаває або не вміє плавати – тут не є безпечно. Це моя думка, - каже Ілля Бондар, водолаз чернігівської рятувальної служби.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).