Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 12:22:49

Кожна територія повинна мати «дорожню» карту розвитку, - Олександр Мисник на Борзнянщині

20.02.2019   13:48Агенцiя

Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник продовжує знайомитися з життєдіяльністю області. 19 лютого, він відвідав Борзнянський район.

Під час зустрічі з керівництвом району та об’єднаних територіальних громад Олександр Мисник наголосив, що лише командна робота може забезпечити стабільний розвиток громади та ефективне впровадження реформ. У цьому переконують показники району.

Так, минулоріч доходи місцевих бюджетів збільшилися на 13 мільйонів гривень (на 32,6%). Район – серед лідерів зі збору врожаю зернових (намолочено 274,7 тисячі тонн за середньої урожайності 75,5 ц/га, при цьому по області — 71,5 ц/га).

Цьогоріч продовжиться будівництво елеватора місткістю 50 тисяч тонн в с. Велика Доч.

У районі активно впроваджують інклюзивну освіту. На базі борзнянської школи імені Христини Алчевської не тільки організовано навчання у трьох класах для чотирьох дітей з особливими освітніми потребами, а й облаштовано ресурсну кімнату. Крім того, у Борзні вже рік діє сучасний Інклюзивно-ресурсний центр, який відвідують 42 дитини з особливим потребами не лише з Борзни, а й навколишніх сіл.

— Дітки настільки були захоплені розвиваючою грою на інтерактивному килимі, що відволікти їх від процесу нам так і не вдалося, — зазначив Олександр Мисник, відвідавши центр. — Вважаю, що це головна оцінка державній програмі із запровадження інклюзії в системі освіти. На ці цілі за ініціативи Президента України цьогоріч збільшено субвенцію до одного мільярда гривень. До речі, в області вже працюють 12 таких центрів. У рамках Плану перспективного розвитку Чернігівщини на 2019-2021 роки заплановано відкриття ще п’яти.

Активна Борзнянщина і в соціальній сфері. Тут функціонують 5 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 16 дітей.

Втім, працювати ще є над чим, зокрема над залученням інвестицій, удосконаленням надання послуг у галузі освіти та медицини тощо. Для організації роботи потрібне системне планування, підкреслив голова ОДА:

— Кожен член громади, на що неодноразово наголошує Президент України, повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено найближчим часом і куди підуть зароблені кошти. З цією метою і потрібні плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. Чернігівщина вже має таку «дорожню» карту. Знаючи потреби громади, необхідно правильно визначити її пріоритети, першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку.

Принагідно Олександр Мисник вшанував пам'ять загиблого в АТО бійця Олега Куслія, поклавши квіти до меморіальної дошки на честь героя. Вона встановлена на фасаді борзнянської школи імені Христини Алчевської.

Під час робочої поїздки Олександр Мисник відвідав Державне підприємство «Дослідне господарство «Іванівка» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України». Тут він ознайомився з виробничими процесами молочно-товарної ферми.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

Ніжин: зустріч з чемпіонами

Ніжин: зустріч з чемпіонами 11:36

16 жовтня у великій залі міський голова Анатолій Лінник зустрівся з чемпіонами світу та Європи Наталкою Чистяковою, Івановим Петром, Максимом Шило, Андрієм Василюком та іншими переможцями спортивних змагань Медвєдєвом Владиславом, Авар’яновим Вадимом, Чередніченком Вадимом, Литовченком Андрієм, Смирновим Тимофієм.

Відбувся національно-патріотичний захід для студентської молоді Прилук

Відбувся національно-патріотичний захід для студентської молоді Прилук 11:17

16 жовтня на спортивному майданчику Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, для студентської молоді міста відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради проведено національно-патріотичний захід “Покрова героїв”, присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва.

Експерти Чернігівщини перевірили понад 11 тис. проектів землеустрою з інших областей України

Експерти Чернігівщини перевірили понад 11 тис. проектів землеустрою з інших областей України 11:08

Протягом 2019 року в рамках реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області надійшло на погодження 11326 проектів з інших областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини