Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 17:22:15

Коли і як у Чернігові працюватимуть стаціонарні пункти обігріву

18.01.2018   07:38

У Чернігові в разі настання сильного похолодання працюватимуть стаціонарні пункти обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким за різних обставин загрожує переохолодження. Про перелік визначених місць та роботу пунктів обігріву розповівначальник з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун.

Отже, пункти обігріву розпочнуть свою роботу, якщо середньодобова температура повітря буде знижена до мінус 10 °С. Це визначено рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

- Цілодобово прийматимуть громадян, які змерзли та потребують допомоги, у всіх міських лікарнях (приймальні відділення): проспект Миру, 44; вул. 1-го Травня, 168; вул. 1-го Травня, 170; вул. Текстильників, 36, у Центрі соціальної адаптації і реінтеграції безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33) та у комунальному лікувально–профілактичному закладі «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул. Шевченка, 160).

Крім того, у робочий час (з 8 до 17 години) допомога змерзлим надаватиметься в приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад (вул. Рокоссовського, 18, вул. Текстильників, 25).

З настанням періоду низьких температур повітря керівники цих установ у визначених місцях встановлять позначки - «Пункт обігріву» та організують такі послуги. Усім, хто звернеться за допомогою, надаватиметься тимчасовий прихисток, ковдра, гарячий чай та інша допомога відповідно до потреб. У лікарнях черговий лікар буде обов’язково сповіщений про те, що до пункту поступила людина, яка змерзла та потребує медичного огляду, - зазначив Григорій Годун.

Начальник міського відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення також повідомив, що цього року приміщення комунальних підприємств (ЖЕКів) та підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій міста (пожежних частин) офіційними пунктами обігріву не будуть. Але у разі потреби працівники підрозділів ДСНС завжди допоможуть в рамках своїх службових обов’язків. Вивчивши досвід інших міст, було прийнято рішення не залучати приміщення ЖЕКів, оскільки вони працюють тільки до 17 години. Протягом цього часу люди і так можуть безперешкодно заходити та грітися в будь-яких приміщеннях: кафе, вокзал, магазини та ін. На території міста також не будуть встановлюватися спеціальні великі намети. Наприклад, такий, що встановлювався у попередні роки біля Березового гаю в районі вул. Пухова. 

- Великі намети доречно встановлювати на великих трасах. Якщо хтось їде в автомобілі і сталася якась непередбачувана ситуація, то працівники ДСНС зобов’язані доставити до найближчого намету кожного, хто цього потребуватиме, і обігріти людей. А в Чернігові достатньо інших будівель, щоби обійтися без наметів, - сказав Григорій Годун.

Він також нагадав, що 19 січня, на Водохреще, очікується велика кількість чернігівців, які прийдуть на берег Десни для традиційного занурення в освячену воду. Цього дня для забезпечення безпеки громадян на березі річки у двох місцях - біля міського пляжу «Золотий берег» та за пішохідним мостом - чергуватимуть рятувальники та водолази міського підрозділу ДСНС, а також працюватимуть пункти обігріву та польова кухня. Всього буде задіяно близько 20 осіб. Спеціалісти також обов’язково перевірять на наявність небезпечних предметів дно річки в місцях для масових занурень на Водохреще. На березі також чергуватимуть машини швидкої допомоги.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).