Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 06:43:25

Обговорено стан надання послуг з лікування методом гемодіалізу хворих на хронічну хворобу нирок в області

24.03.2016   12:16Агенцiя

23 березня відбулася нарада з питань стану та перспектив надання послуг з лікування методом гемодіалізу хворих на хронічну хворобу нирок в Чернігівській області товариством з обмеженою відповідальністю «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун та його заступник Сергій Пивовар, депутати обласної ради Дмитро Блауш і Ольга Чередник, директор ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» Володимир Подворний, керівники міського і обласного управлінь охорони здоров'я, головний лікар КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко та головний лікар КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Володимир Фаль.

Насамперед, Арсен Дідур зазначив, що необхідність проведення наради викликана зверненням, яке надійшло до голови обласної ради від товариства «Фрезеніус Медикал Кер Україна» з проханням вирішити проблеми з фінансуванням видатків на закупівлю послуг гемодіалізу.

За словами керівника, на сьогодні в області налічується понад 240 хворих нефрологічного профілю та 13 тимчасово переміщених із зони проведення АТО осіб, які потребують лікування гемодіалізом.

Наразі у відділенні нефрології та гемодіалізу обласної лікарні, її амбулаторних відділеннях у Ніжині та Прилуках проходять лікування 132 особи.

Діалізним центром ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» надаються послуги з лікування методом гемодіалізу 87 мешканцям міста Чернігова та 13 особам, переміщеним із зони проведення АТО.

На лікування хворих області у 2016 році, при необхідних 102,8 млн грн, Державним бюджетом України були передбачені цільові видатки у сумі 44,0 млн гривень.

Потреба в коштах для проведення розрахунків за лікування цієї категорії хворих в умовах ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» становить 52,8 млн грн, з яких 26,9 млн грн – потреба для оплати за послуги, що будуть надані у 2016 році.

Протягом усього часу функціонування на території області недержавного діалізного центру «Фрезеніус Медикал Кер Україна», оплата наданих мешканцям м. Чернігова послуг здійснювалася за рахунок коштів обласного бюджету 2012-2015 років.

В свою чергу, керівники лікувально-профілактичних закладів акцентували увагу на необхідності співпраці у пошуку шляхів вирішення проблем щодо надання послуг гемодіалізу.

Підсумовуючи нараду, її учасники вирішили направити відповідні Звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо прискорення вирішення порушеної проблеми на законодавчому рівні. А також звернутися до Чернігівської міської ради щодо виділення коштів на оплату послуг лікування хворих жителів міста Чернігова в Центрі «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко

Захисники Чернігова: Сергій Лепявко 21:22

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська.

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій

Скільки медиків виїхали із Чернігова під час бойових дій 21:15

Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом

З Чернігова до Вінниці можна буде доїхати поїздом 21:08

Укрзалізниця запускає електропоїзд Skoda на маршруті Чернігів – Київ – Чернігів та подовжує маршрут іншого поїзда сполученням Чернігів – Київ до Вінниці якісними та сучасними вагонами МПЛТ.

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини

Окупанти знову обстріляли прикордоння Чернігівщини 20:51

Сьогодні близько 16:40 спостерігачі зафіксували 6 мінометних «приходів» з боку території рф в напрямку Сеньківки.

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами

З 19 травня в Чернігові громадський транспорт курсуватиме за 9 маршрутами 19:44

Громадський транспорт у Чернігові з 19 травня відновить свою роботу після того, як зупинився з першими обстрілами міста.